Vanhat pierut tulivat

Ja sen kyllä huomaa - helteestä huolimatta työpaikan lämpöasteet tippuivat pakkasen puolelle.Syyllisiä ja virheitä etsitään nokkivalla korppikotka-asentella!!!!!!!!

T. Vuoden sijainen
4718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minusta on kyllä jotain keksisittävä noihin järkyttäviin työilmapiirin saatuttajiin. Sanotte niille suoraan, että jos tilanne ei muutu niin yhteyttä otetaan korkeammalle taholle.

On se kumma.... luulis nyt perkule että jos kaikilla on mukava olla töissä niin se olisi kaikkien etu. Mikä on korvien välissä vikana? jokainen menkööt nyt itseensä!!!!! osaatko käyttäytyä??

Äänestä

Meil työpaikal kauhee natsi, mutt ku alotti vaihdevuosiin tabletit, ni muuttu ihan eri tyypiks..

Äänestä

Meillä ne pahimmat lähtivät vasta lomille.Aah,mikä onni ja autuus!Työtkin sujuu paljon paremmin.

Äänestä
  • miks hitossa pitää tuurata paras kesä niitä "korppikotkia" lomaillaan mekin ja annetaan "kotkien" lomailla vasta syksymmällä ; )
    Itsesehän siajiset saa lomansa päättää, sitä etua kun ei ole vakkareilla : )))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lomilta kirjoitti:

Ja sen kyllä huomaa - helteestä huolimatta työpaikan lämpöasteet tippuivat pakkasen puolelle.Syyllisiä ja virheitä etsitään nokkivalla korppikotka-asentella!!!!!!!!

T. Vuoden sijainen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu