mopotus

Ei, en voi mennä seiskaluokalle. Jo kolmosluokalla minulle sanottiin, että minun pääni tungetaan vessanpönttöön, mutta muiden seiskaluokalle tulevien oppilaiden ei! En salli, että olen ainoa joka mopotetaan! Syynä mopotukseen on se, että minä olen ärsyttävä ja muut tulevat seiskaluokkalaiset eivät. Seiskaluokka alkaa kohtaa ja pelottaa aivan hirveästi!!
2462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mä menen ite nyt jo ysille mutta sillon kun menin seiskalle mua ei kylläkään pelottanu vaikka meitäkin uhkailtiin, että meitä uitetaan. Niin ei kuitenkaan käyny kun koulussamme on frendit- ryhmä joka huolehtii etenkin seiskojen hyvinvoinnista ja muukin valvonta on aika tiukkaa. Meidät mopotettiin sitten kyllä kaikki, mutta se oli vaan hauskaa. Kuulun itsekin siihen Frendi-ryhmään nykyään ja mulla on oma vastuu luokkakin. Ei kannata pelätä...

Äänestä

Vai sellasta sontaa sulle on niiq kerrottu? Tästäkin asiasta jauhettu täällä tsiljoona kertaa, että noi vessanpönttöjutut on sellaisia legendoja tai tyyliin sellasia, että "kuulin, että naapurin isän siskon veljen kummin kaiman serkun pää tungettiin seiskalla vessanpönttöön, eiks ookki kauheeta???!"

Onko sinulla vihamiehiä tai naisia, jotka ovat nyt ysillä? Jos on, niin sitten en tiedä, voithan joutua heidän silmätikukseen..

Mutta jos ei ole, niin kuinka luulit, että olisit ainoa, jota mopotetaan? Mistä tiedät, että olet ainoa ärsyttävä? Vai onko teillä niin pieni koulu, että kaikki tuntevat kaikki?

Joissain koulussa on sellaisia tapahtumia, esim. "mopokasteita," joissa "mopotus" tapahtuu valvonnan alla. Meillä ei ollut edes sellaista, eikä minua koskaan mopotettu, vaikka olenkin tällainen säälittävä rääpäle. Turhaa murehdit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iik kirjoitti:

Ei, en voi mennä seiskaluokalle. Jo kolmosluokalla minulle sanottiin, että minun pääni tungetaan vessanpönttöön, mutta muiden seiskaluokalle tulevien oppilaiden ei! En salli, että olen ainoa joka mopotetaan! Syynä mopotukseen on se, että minä olen ärsyttävä ja muut tulevat seiskaluokkalaiset eivät. Seiskaluokka alkaa kohtaa ja pelottaa aivan hirveästi!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu