Kokemuksia??

Onko kellään kokemuksia näistä finnmatkojen päiväretkistä Gran canarialla?
Esitteessä sanotaan että on mahdollisuus lähteä rommimaistelulle=)=) tai esim.veneellä kiertelemään saaristoa ja uimaan.

Tietääkö kukaan vaaditaanko näihin retkiin kuinka monta osallistujaa että ne tehdään?
Onko kokemuksia oliko onnistunut retki vai kannattaako vain itsekseen lähteä retkeilemään.'
Onko ruoka/juoma tarjontaa?
9234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olisin myös kiinnostunut näistä tiedoista.

Äänestä

JOS hinta on tärkeä, paljon edullisemmin tekee esim. laivareissuja omatoimisesti. Buerto ricosta mm. lähtee monia paatteja päivässä. Retkien hinnat aivan älyttömiä nykyisin, olimme puolipäiväretkellä mihin kuului juomat ja pieni eväs 60e / henkilö.

Äänestä

Katamaraani retki, (lähtee puerto ricosta) - puerto de moganiin, kannattaa tehdä. Pääsee myös omatoimi matkalle. Mogan on mukava ja hyvin erilainen kuin saaren muut kohteet, (pienois venetsia) kapeita kujia, hienot maisemat, "kanavan" ylittäviä siltoja yms. matkalla omatoimimatkallakin pysähdyttiin katsomaan ja syöttämään delffiinejä. Hintaa en muista finn retkenä mutta,taisi olla 10e /suunta omatoimisesti. Kestää n.45min. joten lapsetkaan ei pitkästy. Anffin rannalle kantsii mennä, jos olette Ricossa tai arganeguissa (maksullinen 1 1 WC, koko rannalla ! ) Hieno ranta, (olikohan bahamalta tuotu vaalea hiekka)

Äänestä

Ei tiiäksä mitää kokemuksia. Mene retkille ja sitten ravintola Mummolaan nauttimaan maittavaa lounasta/illallista. Tavataan siellä, siellä kaikki muutkin on

Äänestä
  • siis me kaikki homppelit kokoonnumme siellä.

    Äänestä

Saari kierros oli kyllä mielenkiintoinen ja avartava.Rommitehtaalla oli paljon nähtävää ja maisteltavaa.

Äänestä

Ja taas...2006...

Äänestä
  • sou?

    Äänestä

Vaellukset on hinnoiteltu naurettavasti, viisikymppiä per nenä siitä, että saa syödä omia eväitään ja kävellä oppaan perässä.

Ainut plussa kuljetukset lähtöpaikoille, joille ei välttämättä pääse julkisin kulkuneuvoin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Alidaa kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia näistä finnmatkojen päiväretkistä Gran canarialla?
Esitteessä sanotaan että on mahdollisuus lähteä rommimaistelulle=)=) tai esim.veneellä kiertelemään saaristoa ja uimaan.

Tietääkö kukaan vaaditaanko näihin retkiin kuinka monta osallistujaa että ne tehdään?
Onko kokemuksia oliko onnistunut retki vai kannattaako vain itsekseen lähteä retkeilemään.'
Onko ruoka/juoma tarjontaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu