pelkkä lento

Viikonloppuna olisi aurinkomatkoilla halpoja pelkkä lento rhodokselle matkoja.Olisiko jollakin tietoa,saisiko paikan päältä edullisesti kattoa pään päälle viikoksi.Vaatimukset:peti,wc,suihku(parveke olisi luksusta)Onko ainut vaihtoehto kävellä hotellista toiseen laukku kädessä?Pikaista vastausta odotellen,kiitos.
3361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Saavuttuasi Rhodokselle yritä päästä keskustaan matkatoimistoon, tai voit etsiä matkatoimistoa kentältä. He neuvovat löytämään hotellin. Studioita on rhodoksella vähän. Nekin ovat varsin täynnä tähän aikaan vuodesta. Kaupungissa on myös vapaita huoneita, etsi Room to Let -kylttejä.

Miten olisi siirtyminen toiselle saarelle? Iltalautta ja yö siellä, aamulla virkeänä etsimässä huonetta toiselta saarelta. Hyviä paikkoja mistä löytyy huoneita ovat mm. Naxos ja Paxos.

Laivareittejä voit etsiä: www.gtpnet.gr

Äänestä

Jos lähtee tähän aikaan kesästä saarelle ilhan tietoa hotellista/majoituksesta, kannattaa varautua siihen, että voi joutua nukkumaan ainakin ensimmäisen yönsä taivasalla. Elokuu on aikaa, jolloin lomailijoita on saarella eniten.
Mutta tässä on ainakin linkki huokeahintaiseen hotelliin, joka on ihan kelpo paikalla. Kannattaa ottaa suoraan yhteyttä jo täältä kotoa ja kysäistä, onko vapaata. Ja jos on, tehdä varaus jo kotoa käsin.

http://www.greekhotel.com/dodecane/rhodes/town/alexia/home.htm

Äänestä

Enpä tiedä Rhodoksesta, mutta kyllä tuo ainakin Haniassa Kreetalla onnistuu hyvinkin (paljon rooms for rent -paikkoja). Tosin Rhodos saattaa olla enimmäkseen pakettimatkoina myytävä kohde, joten ehkä siellä on vähemmän "rooms for rent" -paikkoja...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jamo kirjoitti:

Viikonloppuna olisi aurinkomatkoilla halpoja pelkkä lento rhodokselle matkoja.Olisiko jollakin tietoa,saisiko paikan päältä edullisesti kattoa pään päälle viikoksi.Vaatimukset:peti,wc,suihku(parveke olisi luksusta)Onko ainut vaihtoehto kävellä hotellista toiseen laukku kädessä?Pikaista vastausta odotellen,kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu