Miten irroitetaan Jetan takapenkin selkänoja

Takaluukku ei nimittäin aukea. Kiitos jo etukäteen. Suksipussi on.
62063
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Peräkontin puolella kaksi sellaista jousiklipsiä ,joita täytyy kammete taakse ja ylös.

Äänestä
  • kansi ei aukene avaimellakaan,niin että jos sen takaistuimen selkänojan sais pois, niin sitä kautta voisi sitten sen luukun kannenkin ehkä aukaista.

    Äänestä

  • Jetta -90 1,8 kirjoitti:

    kansi ei aukene avaimellakaan,niin että jos sen takaistuimen selkänojan sais pois, niin sitä kautta voisi sitten sen luukun kannenkin ehkä aukaista.

    Et saa selkänojaa ehjänä irti muuta kuin kontin kautta.Onkohan lukko vai avain rikki?

    Äänestä

  • Selkänoja kirjoitti:

    Et saa selkänojaa ehjänä irti muuta kuin kontin kautta.Onkohan lukko vai avain rikki?

    Suksipussin saa irti ruuveista, jotka ovat takaistuimen puolella? En ole asiasta aivan varma.

    Äänestä

siitä suksipussin vierestä ja kampeat kädellä siitä reiästä ne "klipsit" penkin selkänojasta auki

Äänestä

Paras neuvo oli, että se suksipussi lähtee irti siitä ne pikkumutterit irroittamalla, siitä aukosta sitten pääsikin pyörittämään säpin ruuvit irti ja kansi aukesi. Taivuttamalla lukosta tulevaa tankoa lyhyemmäksi, takaluukku toimii nyt hyvin. Kiitos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jetta -90 1,8 kirjoitti:

Takaluukku ei nimittäin aukea. Kiitos jo etukäteen. Suksipussi on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu