menkää HOITOON

Muuttakaa saharaan kaikki naapurit jotka eivät kestä savuja tai ääniä.Niin kauan ku minä vuokrani maksan niin poltan parvekkeella vaikka autonrenkaita jos haluan!Enkä todellakaan aio hommata huopatossuja ettei askeleeni vaan häiritsisi sinun elämääsi enkä myöskään kiellä lapsiani leikkimästä pihalla jotta sinä kuulisit paremmin mitä naapurissa hommataan!
7740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tulla itsellisi äkkilähtö hoitoon kun autoon renkaat alkais parvekkeellas palamaan...heh

Juuh, ja kun siellä vuokraamallasi partsilla röökaat, niin pidäthän huolen että se käry ei mene naapurin maksamalle partsille ja huoneistoon. Se on oikeus ja kohtuus ja silloin olet huomaavainen tupakoitsija, niinkuin aika suuriosa tapakoitsijoista onkin.

Äänestä
  • Minä en tunne yhtä ainoaa HUOMAAVAISTA tupakoitsijaa! Kaikki ovat jumalattoman ITSEKKÄITÄ. Missähän näitä huomaavaisia tupakoitsijoita voisi nähdä?

    Äänestä

  • vähän väärässä! kirjoitti:

    Minä en tunne yhtä ainoaa HUOMAAVAISTA tupakoitsijaa! Kaikki ovat jumalattoman ITSEKKÄITÄ. Missähän näitä huomaavaisia tupakoitsijoita voisi nähdä?

    nyt liioitellä ja yleistetä, kyllä niitä löytyy.
    Riippuu tietysti minkälaisissa ympyröissä pyörii.

    Eihän kaikki tupakoimattomatkaan ole noin tuomitsevia ja yleistäviä....esim. minä ja yllätys yllätys, tunnen muitakin.

    Äänestä

Vuokralainen!!!

Äänestä
  • käy narisemassa!

    Äänestä

  • täällä ei kirjoitti:

    käy narisemassa!

    Pitää se meillekin viihdettä olla! :)

    Äänestä

Taitaa olla sinä joka kyytiä sinne saharaan tarvitsee!!

Pidät itses ja kersas kurissa niin ei tule ongelmia. Mä en ymmärrä miten se voi olla niin vaikeaa joillekkin ihmisille kunnioittaa naapureitaan tai edes noudattaa talo yhtiön sääntöjä. Outoja olette!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sairaat kyylät! kirjoitti:

Muuttakaa saharaan kaikki naapurit jotka eivät kestä savuja tai ääniä.Niin kauan ku minä vuokrani maksan niin poltan parvekkeella vaikka autonrenkaita jos haluan!Enkä todellakaan aio hommata huopatossuja ettei askeleeni vaan häiritsisi sinun elämääsi enkä myöskään kiellä lapsiani leikkimästä pihalla jotta sinä kuulisit paremmin mitä naapurissa hommataan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu