Sonera & torrent

Onkohan niin että soneran liittymistä ei pääse enää esim. rautaporttiin, filelist, nforce, demonoid ym trackereille ;( ..ei ole päässyt nyt useampaan päivään. Jos menee proxyn kautta niin toimii ok mutta lataukset ei toimi tietenkään edelleenkään...Onko nimiavaruus bannattu noitlta osin ?? ..wtf??
82160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat
  • Eipä auta asiaan..ja miksi auttais jos ei pääse ip:lläkään saitille!

    Äänestä

  • fghfggjhgj kirjoitti:

    Eipä auta asiaan..ja miksi auttais jos ei pääse ip:lläkään saitille!

    Vai et pääse lainkaan.. mikä siinäkin mahtaa olla
    että joistain soneran liittymistä pääsee ja joistain ei!?!

    Äänestä

  • Nimimerkki kirjoitti:

    Vai et pääse lainkaan.. mikä siinäkin mahtaa olla
    että joistain soneran liittymistä pääsee ja joistain ei!?!

    Jotain on soneralla tehty. Kotoa ei pääse ja töissäkin on soneran tarjoamat yhteydet ja ei pääse duunistakaan ;(

    http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/377763

    Äänestä


Rupes näköjään ihan juuri toimiaan..outo katko vaan muutaman päivän.

Äänestä
  • Oli reititysongelma.Alkoi eilen.

    Äänestä

NONIII nyyt ois suomee saatava jo piraattijärjestö mikä ottas selvää näistä hommista ja tiedottas, sekä ajais tiedostonsiirron harrastajien asioita. Pohjoismaalaisillahan on oma järjestö. Eipä taida olla suomalisilla traccereillä pokkaa liittyä siihen. Sitä kautta sais ainakii tracceri apua näissä tälläsissä tapauksissa. Siis jos tässä nyt on kyse tahallisesta plokkauksesta (sonera) .
Ja noi krakkerit on saanu varmasti korvauksen siitä että kaataa rautaportin... vaikka ois ihan tietoteekniikan ammattilaisia (poliisin kätyreitä) ketkä ton on rpn on kaatannu. Sillä lailla. JÄRJESTÄYTYKÄÄMME JA PITÄKKÄÄMME OIKEUKSISTA KIINNI !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fghfggjhgj kirjoitti:

Onkohan niin että soneran liittymistä ei pääse enää esim. rautaporttiin, filelist, nforce, demonoid ym trackereille ;( ..ei ole päässyt nyt useampaan päivään. Jos menee proxyn kautta niin toimii ok mutta lataukset ei toimi tietenkään edelleenkään...Onko nimiavaruus bannattu noitlta osin ?? ..wtf??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu