Kokemuksia ko. tuotteista. Laatueroja eri merkeillä ja onko olemassa useampia kokoja?
Isoille olis tarvetta.
Isoille olis tarvetta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Osta valokatteeksi kennomuovia. Se on yleensä iskunkestävää ja pitää myös jonkin verran lämpöä sisällään. Varsinkin jos terassiin tulee myös seiniä.
Kennokarbonaatti on hyvää ja sitkeää mutta ei halpaa. Muistaaksen sitä saa jopa 6m pitkänä.
Joo, ei se ole ihan halvinta, mutta sitä tosiaan saa todella pitkänä ja leveänä tavarana. Eikä sitten tarvitse ottaa vuoden päästä auki kattoa ja pestä liat saumojen välistä. Minulle tulee 16 neliön katto kahdesta 16 mm kennolevyn palasta. Hinta 400 €. Halvemmallakin olisin saanut levyä, mutta en löytänyt tarpeeksi pitkiä.
Onko valmistajasta/merkistä tietoa?
Kyllä noita kennolevyjä netistä löysin, mutten leveätä.
koita vink:ltä foiltek:ltä fluorotek:ltä tai muoviurasta.
Ostin omani lahtiplast nimiseltä firmalta. Pääkonttori taitaa olla Orimattilassa oleva Keraplast. Katso vaikka google haulla.