onko kellää

tarviin apua tilasin moposportista 6,5g rullat mutta en osaa vaihtaa niitä tiedän että ne siaitsee variaattorissa eli jos saisi vaikka linkkejä (mieluiten kuvallisia) tai kertokaa itse vinkkejä!! rullat tuli tänää elikkä tarvitsen vain pikaisia vastauksia!!
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

1. variaattorin koppa auki (~10 pulttia kyljestä)

aukeaa tämmönen näkymä:
http://img146.imageshack.us/img146/7521/variaattoripw9.jpg

2. pulttipyssyllä tai räikällä tai jollain se mutteri auki etuvariaattorin päältä. (jos käytät räikkää, pitää siihen tuuletuslautasen hampaiden väliin tunkea esim. hanska tai papukaijapihdit tai jotain vastaavaa)
3. hihna pois kampiakselin päältä. prikat/prikka on siinä hihnan alla.
4. otat ne prikat/prikan pois.
5. kokoat päinvastaisessa järjestyksessä ilman prikkoja.

jos sulla vaan pysyy jotenkuten räikkä kädessä, niin ei pitäis olla vaikea homma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toni92 kirjoitti:

tarviin apua tilasin moposportista 6,5g rullat mutta en osaa vaihtaa niitä tiedän että ne siaitsee variaattorissa eli jos saisi vaikka linkkejä (mieluiten kuvallisia) tai kertokaa itse vinkkejä!! rullat tuli tänää elikkä tarvitsen vain pikaisia vastauksia!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu