Missä mahtaa olla lähin lohilammikko? Lapsen kans oltais menossa. Suositelkaa jotain?
Kalastamaan
lomalla
6838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eiköhän sieltä ennen Kruunupyytä löydy yksi ja toinen kun mennään pohjoiseen päin, olikohan se Friisin suuntaan?
Olikos se Storbyssa yks lammikko, sit Seljes on aika suosittu. Päiväjärvihän ei taida enää olla kehissä mut muistaakseni Kälviällä oli joku, sinne pitää vaan kävellä aika pitkästi tieltä.
HYVÄ LAMMIKKO. JUST LASTEN KANS TOSI KIVA KUN EI TARTTE KOKO PÄIVÄÄ ODOTTAA SAALISTA, KUN NUO PIENET EI OIKEIN TAHDO MALTTAA... EIHÄN SE MITÄÄN ILMAISTA OLE MUT PAIKKA ON TOSI JEES! SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI!!!
eikös siellä kalajoen hiekkasärkillä ole 1 lohi paikka.. sieltä Lokkilinnasta mennää niinku sinne EI sanifania kohti vaa just toiseen suuntaa. :) siellä on pieni ravintola jossa voi myös saamansa lohet savustaa mutta se on aika arvokasta jos aikoo savustaa..
varmaan kalajoen lohilaakso lähin ja paras paikka lasten onkia ekat lohikalat josta varmasti saakin kalaa,jos vain lompakko kestää ??!seljes ja kruunupyyntien paikat ei varmoja saalispaikkoja mutluvat pitää ostaa kumminkin.päiväjärven kalaistutukset tietääkseni lopetettu.hieno harrastus kalastaminen ja lapsetkin saavat elämyksiä parhaita ja oppivat arvostamaan luontoa vanhempien opastuksella
eikös kurnubyyn lammikko oo lopetettu ton tie rumban ajaksi ja päiväjärvi on aikansa jo eläny.
lohilaakso taitaa olla lähin nykyään.