Signeeraus W.S-n tai W.S-r (viimeinen kirjain epäselvä). Ei vuosilukua. Järvimaisema, jossa metsää vasemmalla, saaria kauempana oikealla ja lähin koivu vasemmalla kaartuu veden ylle. Leveyttä hiukan yli metri ja korkeutta hiukan alle.
Tuollaisesta signeerauksesta on kyllä vaikea löytää tietoa, mutta ehdotuksia...
Kiitos etuketään.
Kuka maalari?
ei_kysyvä_tieltä_eksy
4
4876
Vastaukset 4
- Tietäjä 1
Kysymyksessä on Wille Salosen tyypillinen maalaus. Salonen ansusteli hataran muistini mukaan jossakin Tampereen seudulla.
- Nimetön
..asui kylläkin Nastolan Immilässä. Eli Lahden itäpuolella.
- Eki L
Nimetön kirjoitti:
..asui kylläkin Nastolan Immilässä. Eli Lahden itäpuolella.
Kyllähän minä muistan Salosen Villen. Asui Immilän joen alkupäässä, sillan pielessä. Hänellä oli kaksi poikaa, Ilja sekä Ivan.
- Anonyymi
Voisiko tämä taulu olla arvokas? Toivottavasti olisi arvokas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411877Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101270- 991011
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 102888
- 62716
- 32612
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku12505- 78501