ajattelin hankkia skootterin ni oon tos kattellu hintoja niin peugeot 2300-3000e onko hinta/laatusuhde kohdallaan vai oisko mitään muuta vaihtoehtoo? ei kuitenkaan cittarin skootereita 699e
peugeot?
massi
2365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
voin sanoa, että peugeotilla laatu kohdallaan. ;) ite semmosella -99 speedfightilla ajellu ja vähänkin ku kattoo perään ni hyvin se kestää. toivottavasti mun faitti meni hyvään kotiin, eikä sille oo tehty kiusaa. :'(
ja onhan niitä vaihtoehtoja vaikka kuinka... peugeotilla kyllä huoltokin pelaa. kannattaa vielä varmistaa etukäteen, et on huolto valmiina tarpeen sattuessa. eikä ainut vaihtoehto oo uus peli. :) mietipä myös näitä 1-2 vuotta vanhoja vaihtoehtoja. ajoneuvon hinta laskee heti aika roimasti, ku sen liikkeestä ulos kuljetat. ;) onhan tietty kiva, ku on takuu ja tuliterä mopo ja sillee, mut maksaahan se takuu aika paljon. ja varsinkin, jos ei oo peukalo keskellä kämmentä ja osaat pikkuvikoja korjailla, niin suosittelen ostamaan käytetyn ja säästä rahas vaikka bensaan. jos iskä maksaa, ni mikäpä siinä sit. :)
Pösö on moposkootterien mersu! Ite ajelin trekkerillä paljon ja pitkään. Nyt alla on uusi ludix. Ulkonäkö on makuasia mutta muuten ludix on kevyt ja ketterä mopo. Kiihtyy ja kulkee pirteästi. Pösön koneessa on puhtia ja mopo painaa vaan 70 kiloa. Ei silti liian heppoinen. Pösön mallistosta voi valita minkä vaan skootterin. Hinta ja laatu kohtaavat.