Niin otsikossa kaikki mitä tarvitsen tietää. Tiedän että takanapäin on kirjoituksia ko. hotellista mutta olisiko kenelläkään uutta tietoa, siis heinäkuussa olleilla???
Olisiko UUTTA tietoa Marinerista?
22.8
6516
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hei!
Olin 29.7.-5.8. hotelli Marinerissä.
Kerron tässä miinukset että plussat:
Ensin plussat:
Siistit ja tilavat huoneet,ei torakoita.
Hyvä palvelu respassa
hyvä ilmastointi huoneissa
Telkkari huoneessa
Hyvä uima-allas alue
koko lattiamatto
Miinukset:
-Iltaisin paljon melua,mm. radiot soi kovalla monissa huoneissa.
-Suihkun/wc:n laattalattia liukas
-Osittan kesken;parvekkeen laidat ei oltu tehty hyvin,hissi reistaili välillä
-Kahvinkeitin puuttui
-Huono lapsiperheille;melua ja nuorisoa
Siinähän sitä oli.. :) Ihan hyvä hotelli muuten.
Kiitos sinulle tiedoista! Meinasi melkein aikaisemman kommentin perusteella mennä hotelli vaihtoon. Muuten kuulostaa hyvälle, paitsi kahvinkeittimen puuttuminen... Täytyy yrittää pärjätä ilman.
Kiitos tosiaan kommenteistasi!!! Voi vitsi tuo kahvinkeitin juttu on kyllä aika paha... Onkohan kuitenkin kattilaa voihan siinä tehdä perinteiset murukahvit tai edes sinnepäin...on se kuitenkin parempaa kuin Bulgariassa missään!
Harmi vaan jos on todella melupaikka kun on kuitenkin kolme noita kersoja mukana!!!
Millainenhan se allasalue on, niinkuin lapsia ajatellen?
on mukaan otettava. Ei sitä paikallista kahvia kuulemma kyllä juo... Olisi kiva kuulla lisää kokemuksia hotellista. Esimerkiksi näin ensikertalaista kiinnostaa, että onko hotellissa rahanvaihto? Ja tallelokeroista, onko ne huoneissa vai respassa?
Meitä ei meteli haitta, reissuun lähdetään neljän aikuisen kesken. Mutta varmuuden vuoksi taitaa korvatulpat lähteä mukaan :).
Toivottavasti sää suosii ja loma on onnistunut!
Rahanvaihto toimii, suht ok kurssi hotellissa, ei paljoo häviä.
Kahvinkeitintä ei tosiaan ollut vaikka tjäreborgilta ennen matkaa niin luvattiin :)
Hotellin uima-allas tehty muovista, ei laatoista niinkuin usein, mutta kyllähän siinä ui. Uima-altaalla oli kaivot jotka haisi pahalle, niitä sitten tukkivat siellä ja laittoivat matot päälle :o
Kokolattiamatosta en tykännyt. Meillä kylppäri oli huonosti tiivistetty ja vedet tursus huoneiston puolelle, ja matto kostui.
Katsokaa ihmeessä kaappien sisään jos kaapit kylppäriä vasten. Meillä seinä oli homeessa (huone 604..) Saatiin kyllä vaihtaa huonetta kun huomattiin. Jollain muullakin perheellä oli hometta huoneistossa. Ei kiva kun vajaa kuukauden vanha hotelli kun siellä oltiin.
Toivottavasti hotellia on saatu parempaan kuntoon ja säästytte reissussa masupöpöiltä. Oppaan mukaan siellä heinäkuussa oli ainakin liikeellä kovaa vatsatautia; meilläkin lapsi joutui tiputukseen.. Sairaankuljetus siellä pelas hyvin =)
Noh, rantsu oli kiva ja ruoka edullista.
Mukavaa reissua!
Tallelokero on huoneessa. Respasta tulee poju mukaan ja laittaa tunnukset toimimaan.
Kiitos sinulle vastauksesta! Toivottavasti ei homeiseen huoneeseen jouduta... Saitteko vaihdettua omanne sujuvasti? Kiva kuulla kommentteja, kun olemme ekaa kertaa lähdössä reissuun ylipäätänsä. Ei tiedä mitä määränpäässä odottaa. Matkakuume alkaa jo olla kova :). Jospa vain vatsataudilta säästyisimme ja aurinko jaksaisi paistaa!