Lipastoon vetimet

Äipäke

Keksikää mukavia ideoita tytönhuoneen lipaston vetimiksi. Mulla on ihan basic valkoinen lastulevylipasto, maalaan sen pastillin vihreäksi ja teen vanhan roosan väriset kuvat sabluunalla. Nyt siinä on törkeät muovivetimet, kaks/laatikko. Yks vaihtoehto on ostaa puiset ja maalata, mut tekisin mielelläni jotain hauskempaa. Jotain köysi tai rautalanka lasihelmi viritelmiä mietin, mutta muuten ideat alkaa loppuun kesken.

3

3177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rautakaupasta

      On vetimiä joka lähteen, ihania antiikkipetsattuja roikkuja ja nuppeja ja mitä ikinä haluaa. Noi lasihelmet ei taida olla kovin kestävä keksintö, kun lastenhuoneessa taitaa kalusteet olla aika kovilla.

      • alkuperäinen kirj.

        Ehkäpä tosiian ostan valmiit vetimet, tuolla nettilinkissä oli kyllä kaikkia ihania ja jos menis käymään jossain isossa rautakaupassa niin onhan niitä valikoimia (kävin vaan tossa kylän pikkurautakaupassa ja valikoimat oli suppeat).


    • löytyy

      Katso www.lastenhuone.fi. Sieltä löytyy kivoja puisia vetimiä. Itse tilasin tytölleni vaaleanpunaiset prinsessavetimet valoiseen lipastoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      139
      3346
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      82
      2940
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2411
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2310
    5. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2225
    6. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      32
      2178
    7. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      145
      2106
    8. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      16
      1771
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1506
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1393
    Aihe