tietääkö kukaan mikä päivä ja monelta alkaa ekaluokkalaisilla koulu? tyttöni menee liipolan kouluun mutta alkamispäivää ja kellonaikaa ei missään ole ilmoitettu??
koulut alkaa?
7
600
Vastaukset
- se ilmoitetaan
joka on alkuvuodesta aina kouluilla. Tai lehdessä on koulujen ilmoitus tai soita koulutoimistoon tai suoraan koululle. Useimmat rehtorit ovat aloittaneet työnsä jo, ja ovat koululla.
- *****
Tieto koulun alkamisesta löytyy melko varmasti myös koulun nettisivuilta tai oman kunnan sivuilta.
- tapauksessa
pidähän kiirettä faktatiedon etsimisen kanssa, sillä useimmissa kunnissa koulut alkavat maanantaina 14.8. tai tiistaina 15.8., joissakin kunnissa alkoi jo kuluneella viikolla.
suomi24 taitaa kuitenkin olla yksi epävarmimmista tiedonlähteistä. - tietotoimisto
Laita hakusanaksi Liipolan koulu, niin selviää työ-ja loma-ajoista koulun alkamispäivä. Kellonaikaa voi tiedustella vaikka yhteystietojen takaa tai kaupungin koulutoimistosta. Todennäköisesti olette jossain vaiheessa saanut kyseisen tiedon.
- tietotoimisto
Joo, ei olleet päivittäneet siellä, mutta lahden koulutoimen sivuilta löytyi kyllä päivä ja kellonaika. Tarkistapa sieltä. Kestää muutaman sekunnin.
- laraxsi
tietotoimisto kirjoitti:
Joo, ei olleet päivittäneet siellä, mutta lahden koulutoimen sivuilta löytyi kyllä päivä ja kellonaika. Tarkistapa sieltä. Kestää muutaman sekunnin.
sujoke
- tietäjä2016
Koulut alkaa elokuun puolessa välissä koulukoht. / vuodesta riippuen milloin tarkemmin pv. Ekana päivänä koulu alkaa 9.00. ekaluokalle menijät saavat kirjeet kotiin kesän aikana tarkemmin tietoa koulun /iltapäiväkerhon alusta.
Malta odottaa ja nauti lapsesi kanssa kesästä
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1549302Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3437076Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1036032- 1654007
Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja
Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.953365Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu683310Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353308- 1882843
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht762746Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen62359