tietääkö kukaan mikä päivä ja monelta alkaa ekaluokkalaisilla koulu? tyttöni menee liipolan kouluun mutta alkamispäivää ja kellonaikaa ei missään ole ilmoitettu??
koulut alkaa?
7
612
Vastaukset
- se ilmoitetaan
joka on alkuvuodesta aina kouluilla. Tai lehdessä on koulujen ilmoitus tai soita koulutoimistoon tai suoraan koululle. Useimmat rehtorit ovat aloittaneet työnsä jo, ja ovat koululla.
- *****
Tieto koulun alkamisesta löytyy melko varmasti myös koulun nettisivuilta tai oman kunnan sivuilta.
- tapauksessa
pidähän kiirettä faktatiedon etsimisen kanssa, sillä useimmissa kunnissa koulut alkavat maanantaina 14.8. tai tiistaina 15.8., joissakin kunnissa alkoi jo kuluneella viikolla.
suomi24 taitaa kuitenkin olla yksi epävarmimmista tiedonlähteistä. - tietotoimisto
Laita hakusanaksi Liipolan koulu, niin selviää työ-ja loma-ajoista koulun alkamispäivä. Kellonaikaa voi tiedustella vaikka yhteystietojen takaa tai kaupungin koulutoimistosta. Todennäköisesti olette jossain vaiheessa saanut kyseisen tiedon.
- tietotoimisto
Joo, ei olleet päivittäneet siellä, mutta lahden koulutoimen sivuilta löytyi kyllä päivä ja kellonaika. Tarkistapa sieltä. Kestää muutaman sekunnin.
- laraxsi
tietotoimisto kirjoitti:
Joo, ei olleet päivittäneet siellä, mutta lahden koulutoimen sivuilta löytyi kyllä päivä ja kellonaika. Tarkistapa sieltä. Kestää muutaman sekunnin.
sujoke
- tietäjä2016
Koulut alkaa elokuun puolessa välissä koulukoht. / vuodesta riippuen milloin tarkemmin pv. Ekana päivänä koulu alkaa 9.00. ekaluokalle menijät saavat kirjeet kotiin kesän aikana tarkemmin tietoa koulun /iltapäiväkerhon alusta.
Malta odottaa ja nauti lapsesi kanssa kesästä
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2275531NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1335085Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku284878Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1282153- 4041827
Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova451720HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a901687Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann141637- 931362
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3801317