In Los Angeles

Hei te jotka olette käyneet L.A. ssa! Tai olette menossa... Mutta, mitäs ihmettä teen kun kaveri on töissä? Täytyy jo alkaa suunnitella :) Toki tekemistä ja näkemistä riittää, mutta budjetti on rajallinen, tietty. Rantsuun on onneksi kävely matka, 200 m, jee! Sitäpaitsi taidan hukkua koko kaupunkiin =D matkailu avartaa!!!
71177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Venice Beach, Santa Monica, Beverly Hills, Malibu, Beverly Center, Sunset strip, Hollywood, Downtown, Pasadena, Long Beach. Saat kyllä väkisinkin muutaman viikon tuohon kulumaan, niin paljon on nähtävää.

Äänestä
  • vain katsella ja kuljeskella. mitä näissä paikoissa on erityistä? kuten studio ja disney...

    Äänestä

  • kuin... kirjoitti:

    vain katsella ja kuljeskella. mitä näissä paikoissa on erityistä? kuten studio ja disney...

    Siinä on lista, ota itse selvää googlella haluamistasi asioista. Omatoimisuutta herranjestas!

    Äänestä

hei
olin viime syksynä los angelesissa.upea paikka. kumpa olis ollut aikaa viettää enemmän siellä. me kävimme universal studioilla,disneylandissa,venice beachilla ja marilyn monroen haudalla.bevery hillsissä en päässyt käymään.se jäi kyllä hieman harmittamaan. sinne lähtee kiertoajeluita kiinalainen teatterin luota jos haluat mennä sinne kattomaan. kannattaa käydä universalin studioilla ja disneylandissa. ne olivat kokemisen arvoisia paikkoja. koska olet lähdössä?

Äänestä
  • kiitos, tapanina ajattelin lentskariin pyyhkäistä. Ranskassakin piipahtaa ohimennen...

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    kiitos, tapanina ajattelin lentskariin pyyhkäistä. Ranskassakin piipahtaa ohimennen...

    hyvää matkaa. toivottavasti noista vinkeistä oli edes hieman apua.

    Äänestä

Kerrohan myös koska olet menossa, joitain suuria kokemisen arvoisia tapahtumia saattaa osua sinun kohdalle.
Miten pitkään olet ajatellut viipyä ja missä päin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä tehdä kirjoitti:

Hei te jotka olette käyneet L.A. ssa! Tai olette menossa... Mutta, mitäs ihmettä teen kun kaveri on töissä? Täytyy jo alkaa suunnitella :) Toki tekemistä ja näkemistä riittää, mutta budjetti on rajallinen, tietty. Rantsuun on onneksi kävely matka, 200 m, jee! Sitäpaitsi taidan hukkua koko kaupunkiin =D matkailu avartaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu