Garda & Yöelämä?

Hei!

Olemme lähdössä nyt elokuussa Italian Gardajärven seudulle lomailemaan (Riva del Garda, Bardolino) ja nyt kiinnostaisikin tietää kokemuksia alueen yöelämästä. Onko niin kuollut eläkeläispaikka kuin mitä olemme kuullet?
31815
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joka makuun löytyy mahdollisuuksia. Mitään megadiskoja on turha odottaa, mutta mukavia ravintoloita ja musiikkibaareja on todella paljon. Kesävinkkinä suosittelen Gardaland-huvipuistoa, mahtavat laitteet ja muutenkin hieno, erityisesti illalla. Helppo kulkea bussilla sinne ja hintataso siedettävää. Lämpöä ei tule puuttumaan, elokuussa sekä päivä että yö on kuumia...Saksalaiset kantavat (valitettavasti) oman kortensa yöelämään, mutta koittakaa kestää...;-)

Äänestä
  • Olen asunut Gardajärvellä, ja kyllähän sieltä löytyy myös megadiskoja. Esim Bardolinossa on Hollywood-disko(www.hollywood.it), Orange ja Prima.

    Ja mahtavia mestoja ovatkin ja voi niitä italiaanoja ;-)

    Äänestä

Jos olette naispuolisia kokemusta vailla olevia neitoja niin kurvaatte tänne ja Verona-Milanon vanhan tien kupeesta löytyy pari rekkaparkkia missä voitte kokea todellisen härmäläisen nautinnon kaukana kotoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkaajat kirjoitti:

Hei!

Olemme lähdössä nyt elokuussa Italian Gardajärven seudulle lomailemaan (Riva del Garda, Bardolino) ja nyt kiinnostaisikin tietää kokemuksia alueen yöelämästä. Onko niin kuollut eläkeläispaikka kuin mitä olemme kuullet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu