Tavallisia ihmisiä nuokin etsivät ammatin kautta itseään ja lääkitsevät sairauttaan baareissa hankalina asiakkaina.
Ratkaisua sairauksiin ei vain tunnu löytyvän psykiatriasta eikä baarista.
psykiatriasta
8
705
Vastaukset
- keskyttäjä
Tarkoitatko siis potilaita vaiko ammatinharjoittajia??!?!!??
- mukaan
jii71 kirjoitti:
tässä tapauksessa ammatinharjoittajia mutta molemmat kyllä
psykiatreja ohjaillaan Mars-planeetalta, ns. Marcabian Federaation paikallisesta tukikohdasta.
Pilleripäissään uskontoa perustettaessa tulee melkoisia ylilyöntejä. - Psyko - tyyppi jostakin ....
mukaan kirjoitti:
psykiatreja ohjaillaan Mars-planeetalta, ns. Marcabian Federaation paikallisesta tukikohdasta.
Pilleripäissään uskontoa perustettaessa tulee melkoisia ylilyöntejä.Jotenkin vaan semmoinen tunne että tämä tieteenala on semmoinen (jos ei mennä jonnekin jungilaisiin poikkitieteellisyyksiin)joka ei tuloksellisesti johta mihinkään. Parempi siis puhua ongelmistaan ajoissa.Se tosin voi auttaa jotakuta että saa jollakin puhua näistä ongelmistäan X, mutta sehän onkin sitten ihan sama (vailla hiuksien halkomisia) että puhuuko vaikka naapurille kuin psykiatrille.
..... Ja kyllä tunne muuten muutamia kys. ammatin harjoittajia jotak menevät työpäivien jälkeen nojumaan baaritiskille. Ei tosin tietenkkän ole ainoa ammatti tässäkään lajissa, mutta silti .... - ja tieteellä
Psyko - tyyppi jostakin .... kirjoitti:
Jotenkin vaan semmoinen tunne että tämä tieteenala on semmoinen (jos ei mennä jonnekin jungilaisiin poikkitieteellisyyksiin)joka ei tuloksellisesti johta mihinkään. Parempi siis puhua ongelmistaan ajoissa.Se tosin voi auttaa jotakuta että saa jollakin puhua näistä ongelmistäan X, mutta sehän onkin sitten ihan sama (vailla hiuksien halkomisia) että puhuuko vaikka naapurille kuin psykiatrille.
..... Ja kyllä tunne muuten muutamia kys. ammatin harjoittajia jotak menevät työpäivien jälkeen nojumaan baaritiskille. Ei tosin tietenkkän ole ainoa ammatti tässäkään lajissa, mutta silti ....ei ole yhtään mitään tekemistä keskenään. Ihminen, joka uskoo olleensa simpukka, ei ole validi keskustelukumppani yhtään missään. Ikinä.
Sano Xenulle terveisiä.
- Andronikos
"Tavallisia ihmisiä nuokin etsivät ammatin kautta itseään ja lääkitsevät sairauttaan baareissa hankalina asiakkaina."
Ja tämä liittyy kyseisen tieteenalan validiuteen millä tavalla? Jos kerran lähdemme henkilökohtaisia asioita penkomaan, voisin esimerkiksi huomauttaa scientologien perustajan taholta seuraavat seikat:
1. Kahden naisen kanssa yht'aikaa naimisissa
2. Ajoi poikansa, Quentin Hubbardin, itsemurhaan
3. Valehteli Kirjoituksissaan sotilasurastaan
4. Valehteli -**- koulutustaustastaan
5. Valehteli -**- Aasian matkoistaan
6. Oli riippuvainen useista reseptilääkkeistä
7. Käytti epäterveitä määriä alkoholia yhdessä reseptilääkkeiden kanssa
8. Oli huomattavan ylipainoinen, kaljuuntuva, käytti peruukkia peittääkseen jälkimmäisen
9. Ei ole julkaissut yhtään tieteellistä tutkimusta scientologiasta lupauksistaan huolimatta
10. Mahdollisesti murhasi laivassaan olleen naisen Marokossa- MFM
Mahtuuko sinun Pinokkio-nenäsi vielä siihen tilaan missä kirjoittelet satujasi???
- satuja kirjoitettu
MFM kirjoitti:
Mahtuuko sinun Pinokkio-nenäsi vielä siihen tilaan missä kirjoittelet satujasi???
ennenkin. Yksi huimimmista satusedistä oli muuan Ron L. Hubbard, hän, poiketen suurimmasta osasta satuilijoita, sai jopa pienehkön määrän ihmisiä pitämään satujaan täytenä totena.
Marcabian Federaation Marsin tukikohdat, Venuksen rautatiet, Galaktinen hirmuhallitsija Xenu DC 8-kopioineen ja pommeineen, simpukasta ihmiseksi... Mies sepitti melkoisia tarinoita ja hämmästyksekseen sai ne myytyä hyvään hintaan ja vielä niin, että kassavirta jatkuu, tosin pienenevänä, yhä vuosia kuolemansa jälkeenkin.
Meitä on moneksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585336
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!552595- 842279
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3931577Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss981284SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291143Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101089Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9243921Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte175915Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u40869