Milloin olet pelannut räsypokkaa?

Huomen on kutsuttu koulun alkajais bileisiin pelaamaan räsypokkaa sekajoukkueella.

Kantsiiko mennä, onko tiel kokemuksia pelaamisesta?
2795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eli pue paljon päälle, jos ei kiinnosta hillua alusvaatteilla kaikkien edessä. ja kun kerran et ole varma menemisestäsi, niin toivon ettet mene. ei siellä niiiiin kivaa kuitenkaa ole, vaikka kaikki varmaan seuraavana päivänä hehkuttaakin.

Äänestä

Olihan se ihan jännää, meitä oli 4 likkaa & 4 jätkää. Mä olin "sijalla" kolmenneks viimeinen, mutta jännitys oli yllä koko ajan häviääkö sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terhi kirjoitti:

Huomen on kutsuttu koulun alkajais bileisiin pelaamaan räsypokkaa sekajoukkueella.

Kantsiiko mennä, onko tiel kokemuksia pelaamisesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu