Minkä nimisiä ne vampyyrit on? Missä paikassa niihin voi parhaiten törmätä? Muuttuuko oma näkö jos itse muuttuu vampyyriksi?
Vampyyrien nimet?
12
4183
Vastaukset
- jes1
stadissa 24.00-4,00 velisellä aikaa .ei muutu ulkonäkö
- ...
Omalta similtäkin muuttuu ihonväri ja silmät sellaisiksi kun vampyyreilllä, ja tietty tulee ne hampaat. Ei tietenkään kasvonpiirteet muutu miksikään.
Nimiä en muista, mutta kaikki pelin vampyyrit on Kreivi tai Kreivitär -jotakin. Mäkinen taisi olla yksi..
- Fenella
Simin ihonväri ja silmien väri vaihtuu. ampyyrit kyllä tunnistaa jos yhteisötontilla niitä vastaan kävelee. Ne kulkevat käsi suun edessä ja niiden iho on harmahtava. Nimeltään ne ovat aina joko Kreivitär... tai Kreivi...
Muuttuu simin ulkonäkö sen verran, et sille tulee hampaat ja ihosta tulee sellanen harmahtava. Plus että siihen kuvakkeeseen, missä simin naama on esim. puhelimella soitettaessa, tulee aika hauska irvistys. :)
Ite käyn yleensä sieltä Krypto(?)-klubilta bongaamassa vampyyreja. Ja niiden nimi alkaa Count tai Countessa (kreivi tai kreivitär veikkaan) en tiä varmaks suomeks olevasta pelistä kun pelaan englanniks. Mut veikkaisin et olis noin.- verta imevä sims
mun sims vampyyri syö vaa verta'
- simsasiantuntija
sori mut ne ei voi tehä nii mun mielest
- Oikeassa
kyllä voi
- emmixie
Kertokaa mulle et mitä nimii yleensä annatte vampyyrille? Tai mikä nimi tulee ensimäitteks mielenn? Ku en osaa päättää et minkä nimen annan yhelle vauvalle joka on vampyyri :D
- Vampire Riley
Itselläni ainakin yhdellä paikkakunnalla on Kreivitär Karnila (musta hiuksinen), Kreivitär Vaatturi (blondi), Kreivi Saarnio (brunette, tummaihoinen) ja Kreivi Mertalampi (punapää) tai jotain sinnepäin. Itse törmäsin yöllä stadissa.
- fene
vampyyit on parhaita
- mmmmmmmmmmmmmmm
vampyyri ei ole olemassa
- OutoSim
"vampyyri ei ole olemassa"
ei olekaan, mut voitko todistaa ettei sitä ole?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841719Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721595Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881363Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701299- 57905
- 48881
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40851Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838