ultra

Moi!
Onko ultrakevyen lentokoneen itse tekeminen mahdollista ja löytyykö mistään piirustuksia??
1506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Löytyy piirustuksia, tutustu
http://www.ilmailu.org/forum/

Varoituksen sana: itse tekeminen ei ole rahallista säästöä. Jos haluat harrastaa lentokoneen rakentamista, niin sitten kaikin mokomin. Yleensä rakentajat ja lentäjät on pikkuisen eri porukkaa... siis niin, että rakentajat keskittyvät siihen näpertämiseen ja lentävät hyvin vähän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kevyt kirjoitti:

Moi!
Onko ultrakevyen lentokoneen itse tekeminen mahdollista ja löytyykö mistään piirustuksia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu