Vituttaa jo Xboxin TARJOUSPAKETIT, 2 tai 4 peliä jotka on perseestä. Pakkopullaa jotta Microsoft Sais edes muruja konsolimarkkinoista, ehkä tulevaisuudessa. Haluan itse valita pelini.
Onko kellään myydä Xboxia ilman pelejä ?
Onko kellään myydä Xboxia ilman pelejä ?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitäs siinä itket, vaikka puoli ilmaiseksi saat. Tuskinpa kukaan myy sulle xboxiaan alle 199e!
Se on ollut jo ilmestymisestä asti, typerys.
Tässä myyntikampanjasta selviämisohjeet. Osta konsoli ja yksi peli -paketti (itse ostin lauantaina hintaan 199e). Tämän jälkeen annat mukana saamasi pelin köyhälle kaverille tai jos et raaski, myyt pelin divariin parilla eurolla. Nyt sinulla on pelkkä konsoli etkä maksanut siitä yhtään enempää kuin ennen kampanjan alkamista pelkästä konsolista. Sillä 2 e:lla voit haiduttaa lopun harmin ostamalla kahvia ja pullaa.
Tämä juontanee siitä, että jo siinä vaiheessa kun kauppias ostaa Xboxeja liikkeeseensä hän sitoutuu ostamaan tietyn määrä pelejä mukana. Ja todellakin, kauppias EI VOI vaikuttaa mitä paskaa saa konsolien mukana. Tiedän, että tämä on yksi syy miksi moni kauppias ei ole lähtenyt edes koko Xboxia kauppaamaan eteenpäin. Yhtälailla luulisi kauppiaalla olevan oikeus valita mitä myyvät asiakkailleen.
Kato ny vittu ite mitä pelejä ostat ja elä osta mitää peliä itse ennakkoon sillä kyllähän sen pelin hyvin näkkee pelin taka kannesta tai tiltistä joo joo totta se on ihan oikeesti. Vittu mikä moka oli hitman2 ja paikallinen peli liike antaa siittä vain 25 egee joten hu hu... katoltakaan ei voi hypätä joten jotka haluu kunnon hitmanin niin ostaa sit vaikka pistoolin ennemmin kuin hitman2:sen, mutta jos et välitä rajatuista pelestä (meinaan vääristä kohdista) niin siitä vaa annan pelin homehtua hetken hyllyllä mutta sitten jonain päivän menen taas sen luo ja huuda VITTU NYT KUOLEE KAIKKI.
Kirjoittaja ei suosittele pistoolin ostamista vaan se antoi vaihtoehdon joten jos ostat pistoolin et voi laittaa sen käytöstä johtuvia seuraamuksia netissä ollen kirjoittajan pikkiin.