Bemari Saksasta

Pistäkääs linkkejä, joista voi hakea käytettyjä BMW-moottoripyöriä tyyliin autoscout24.de
41530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sieltä valitset "Motorräder suchen"

Äänestä
  • Ota Bemarin omat verkkosivut WWW.BMW.DE
    ja sieltä haet motorräder ja gebrauchete motorräder niin löydät bemarin liikkeissä olevat vaihdokit Saksassa. Niissä löytyy myös uudenkarheita ja ns vorführ eli BMW esittely pyöriä.

    Äänestä

Niinkuin aikaisemmin kommentointiin kielitaito pitää olla kunnossa ja urheilumieltä riittävästi.

Saksalaisten englanninkielentaito ja s-postiin vastaamiskyky (tai molempien ed. puute) hämmästyttää ja kummastuttaa, edes liikkeet eivät välttämättä vastaa kyselyihin ja englanninkieli ei perussakemannilta taivu.

Kaikkiin tuontipyörä juttuihin löytyy täältä aika paljon ajatuksia ja neuvoja:
http://moottoripyora.org/cgi-bin/Foorumi/ikonboard.cgi?s=3e0f60541b94ffff;act=SF;f=47

Äänestä
  • no ei englannissakaan saksa kaikilta taitu. Siis opettele saksaa nuori mies.
    Toiset jaksavat vain marista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rein kirjoitti:

Pistäkääs linkkejä, joista voi hakea käytettyjä BMW-moottoripyöriä tyyliin autoscout24.de

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu