mulla alkais kohta opinnäytetyön vääntäminen, mutta ongelma on se että aihetta en osaa keksiä. olen suuntautunut lapsiin ja nuoriin. oisko kellään mitään mielenkiintoisia aiheita mistä vois tehä tuon työn.
lähihoitajaksi
opiskelijaa
3399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mutta mikä alue edes kiinostaisi? Siitä voisit lähteä liikkeelle. Varhaiskasvatus? päiväkotiin liittyvä? Lasten terveydenhoitoon tai sairaanhoitoon?? Nuorisotyöstä? perhetyöstä?
Leikki? Lapsen unihäiriöt? Ensimmäisen lapsen syntymä ja perhe? Joku erityiskasvatuksen aihe?
voisit alkaa miettimaan silta pohjalta etta millaisessa tyopaikassa ajattelit tulevaisuudessa tyoskennella? Toinen asia on etta mista aiheesta haluaisit tietaa ja osata enemman? Eli mika olis sellanen aihe mista olis sulle itselle jotain hyotya?
Opinnaytetyotahan ei tehda vaan sen takia etta se vaan on pakko tehda, vaan siina just "naytetaan oppiminen" siina nakyy sun osaaminen jostain aiheesta!
Se ei oo vaan joku parin sivun aine jonka olisit voinut kopioda netista jostain, vaan siina on myos sun omia pohdintoja ja havaintoja aiheesta.
Kerro vaikka vahan enemman sun kiinnostuksen kohteista niin voin sitten uskaltaa ehdottaa jotain hyvaa aihetta..
eli oon tällä hetkellä kotiäitinä ja tarkotus ois lähtee vuoden vaihteessa koulun penkille takas ja keväällä toivottavasti valmistun. aihe vois liittyy jotenkin vauvoihin/pieneen lapseen, mut mulla tollolla vaan raksuttaa tyhjää!