Heipsan kaikil! Ny olisin kovasti kiitollinen jos jollain olisi hyviä ideoita!
Olen ensi kevään kaaso ja ajattelin jo nyt hieman ideoida morsiamen polttareita. Siis..morsiamen oma toive oli että hänet puettaisiin intiaaninaiseksi...ny olis kiva jos jollain olisi jonkunlaisia ideoita esim. leikeiksi tähän teemaan.. Oma pää on aikasta tyhjä..joitakin ajatuksia on ollu mutta apu ei olisi pahasta! :)
ideoita?
4
1967
Vastaukset
- banette
joo...pukekaa inkkariks ja sit tietenkin sukset jalkaan ja myymään kortsuja ;) ai että on ihquu niinku...älkää unohtako munien myyntiä ja "laulamista"....ihanaaaaaa
- teptee
Mietipä tuota ennenkuin lyöt mitään lukkoon. Jos morsiamessa on intiaaniverta tai muuta erityistä kiinnostusta tähän kulttuuriin niin käyhän tuokin, mutta olisiko kivempi järjestää juhlintaa morsmaikun mukaisesti? Tätä osataan arvostaa varmasti!
Olin viime kesänä kolmissa polttareissa, joista yhdet erottuivat edukseen, sillä purjehdusta harrastava morsmaikku puettiin merihenkisesti, vietiin ravintolalaivalle ja uimaan saunomisen lisäksi. Vieläpä vedettiin mukaan ryhmästeppaustunti (jota morsian oli pienenä harrastanut ja on todellakin hauskempaa kuin miltä kuulostaa) sekä morsiamen ammattiin, harrastuksiin ja sulhaseen liittyvä maastorata.- janette84
juu siis morsiamen oma toive juuri oli intiaaniteema...hänen polttareita vietetään ja siksi olisikin tarkoitus kunnioittaa näitä toiveita!
Hän on todella kiinnostunut juuri edellämainitusta aiheesta muutenkin ja ulkonäöllisesti voisi ollakin vaikka intiaanisukua..;)
Tässä teemassa pitäydytään,pitää yrittää saada myös muusta polttariseurueesta jotain ideoita irti.. :) - kaaso2
janette84 kirjoitti:
juu siis morsiamen oma toive juuri oli intiaaniteema...hänen polttareita vietetään ja siksi olisikin tarkoitus kunnioittaa näitä toiveita!
Hän on todella kiinnostunut juuri edellämainitusta aiheesta muutenkin ja ulkonäöllisesti voisi ollakin vaikka intiaanisukua..;)
Tässä teemassa pitäydytään,pitää yrittää saada myös muusta polttariseurueesta jotain ideoita irti.. :)aloittakaa polttareiden pito morsiammen omasta pihasta. pukekaa hänet intiaaniksi ja viekää hänet pihalle, jossa odottaisi hevonen, jolla morsiammen tulisi ratsastaa(jos vaan osaa) tiettyyn paikkaan. mutta jos hän ei osaa ratsastaa, niin ottakaapa yhteyttä ihmiseen, joka osaa ajaa hevosta eli morsian pääsisi kärryihin. ja jatkakaa siitä miten keksitte...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351988
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171660"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654