ideoita?

janette84

Heipsan kaikil! Ny olisin kovasti kiitollinen jos jollain olisi hyviä ideoita!
Olen ensi kevään kaaso ja ajattelin jo nyt hieman ideoida morsiamen polttareita. Siis..morsiamen oma toive oli että hänet puettaisiin intiaaninaiseksi...ny olis kiva jos jollain olisi jonkunlaisia ideoita esim. leikeiksi tähän teemaan.. Oma pää on aikasta tyhjä..joitakin ajatuksia on ollu mutta apu ei olisi pahasta! :)

4

1949

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • banette

      joo...pukekaa inkkariks ja sit tietenkin sukset jalkaan ja myymään kortsuja ;) ai että on ihquu niinku...älkää unohtako munien myyntiä ja "laulamista"....ihanaaaaaa

    • teptee

      Mietipä tuota ennenkuin lyöt mitään lukkoon. Jos morsiamessa on intiaaniverta tai muuta erityistä kiinnostusta tähän kulttuuriin niin käyhän tuokin, mutta olisiko kivempi järjestää juhlintaa morsmaikun mukaisesti? Tätä osataan arvostaa varmasti!

      Olin viime kesänä kolmissa polttareissa, joista yhdet erottuivat edukseen, sillä purjehdusta harrastava morsmaikku puettiin merihenkisesti, vietiin ravintolalaivalle ja uimaan saunomisen lisäksi. Vieläpä vedettiin mukaan ryhmästeppaustunti (jota morsian oli pienenä harrastanut ja on todellakin hauskempaa kuin miltä kuulostaa) sekä morsiamen ammattiin, harrastuksiin ja sulhaseen liittyvä maastorata.

      • janette84

        juu siis morsiamen oma toive juuri oli intiaaniteema...hänen polttareita vietetään ja siksi olisikin tarkoitus kunnioittaa näitä toiveita!
        Hän on todella kiinnostunut juuri edellämainitusta aiheesta muutenkin ja ulkonäöllisesti voisi ollakin vaikka intiaanisukua..;)
        Tässä teemassa pitäydytään,pitää yrittää saada myös muusta polttariseurueesta jotain ideoita irti.. :)


      • kaaso2
        janette84 kirjoitti:

        juu siis morsiamen oma toive juuri oli intiaaniteema...hänen polttareita vietetään ja siksi olisikin tarkoitus kunnioittaa näitä toiveita!
        Hän on todella kiinnostunut juuri edellämainitusta aiheesta muutenkin ja ulkonäöllisesti voisi ollakin vaikka intiaanisukua..;)
        Tässä teemassa pitäydytään,pitää yrittää saada myös muusta polttariseurueesta jotain ideoita irti.. :)

        aloittakaa polttareiden pito morsiammen omasta pihasta. pukekaa hänet intiaaniksi ja viekää hänet pihalle, jossa odottaisi hevonen, jolla morsiammen tulisi ratsastaa(jos vaan osaa) tiettyyn paikkaan. mutta jos hän ei osaa ratsastaa, niin ottakaapa yhteyttä ihmiseen, joka osaa ajaa hevosta eli morsian pääsisi kärryihin. ja jatkakaa siitä miten keksitte...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      22
      4074
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      32
      3468
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3304
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      12
      3278
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2889
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      23
      2645
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2350
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      12
      2331
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2155
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1747
    Aihe