MITÄS TÄLLE JAMPALLE KÄVI
JACK DANIEL MORRE
9
3531
Vastaukset
- jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
tapettu
- Niskalaukauksella
Jack Daniel Morre teloitettiin niskalaukauksessa eräässä teollisuushallissa.
Ruumis löytyi myöhemmin keskustaan pysäköidyn auton peräkontista.
Morrella oli paljon maksamattomia huumevelkoja.
Tekijänä oli vankilomilla ollut Ju*in joka tuomittiin elinkautiseen kyseistä niskalaukauksesta.- olikaan
Minä vuonna tämä tapahtui?
- BreakerBreaker
Et taida tietää mistä puhut? Keskusta on kaukana sieltä...
- EskoDeLaMatti
BreakerBreaker kirjoitti:
Et taida tietää mistä puhut? Keskusta on kaukana sieltä...
Jack teloitettiin niskalaukauksella tattarisuon teollisuushallissa, jonka jälkeen ruumis laitettiin vuoden -91 honda accordin takakonttiin ja auto ajettiin parkkiin kulosaareen hopeasalmentielle. Täältä auton ja Jackin löysi lopulta El Reino-niminen kukkahattutäti. Teloittaja on edelleen pakosalla, poliisit epäilevät teloittajan majailevan namibialaisessa ihmisbingossa. Näin luki lehdessä, kyllä kansa tietää..
- nys
kuka tää jack oli?
- JHLV
Se oli vuonna 1996. Uhri oli ristimänimeltään Jari Ala-Kurjenluoma. Huume- ja omaisuusrikollinen.
- Isoviha123
Jari Judin ampui 1996 Morren Ormuspellontien teollisuushallissa, laittoi varastetun Saabin takakonttiin ja ajoi Helsingin Tapulikaupunkiin rautakaupan pihaan. Hänet tuomittiin mm. kuitunäytteiden perusteella elinkautiseen. Käräjillä asiasta oli myös (1999 ammuttu) Harri "hira" Koskinen, joka kyyditsi Judinin ja Morren teollisuushallille, mutta häntä ei tuomittu. Morrella oli 200000 mk huumevelkoja, ja Judinin todettiin tehneen homma tilauksesta, mutta tilaajaa/tilaajia ei koskaan saatu tuomittua.
- Anonyymi
Ihmettelen miten tommoselle pikkunilkille
On annettu tommoset velat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322285- 792168
- 951976
- 351785
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329