Kertokaa ihmiset raporttinne kitos :)
Ropecon, minkälainen oli?
Olin lomamatkalla
21103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kuvia ropecon2006:sta (eivät minun ottamiani)
http://www.pimeys.net/gallery/albums/sekalaiset/ropecon_06/
Suurin uudistus edellisiin lienee lautapelien siirto omaan rakennukseensa. ihan hyvä idea. näin lautapeleillä oli tarpeeksi tilaa.
-Vokkie-
Olin tämän vuotisessa Ropeconissa valitettavasti vain lauantain ja sunnuntain, mutta hauskaa oli. lauantai-iltana istuimme koko klo 16.00 - 00.30 välisen ajan auditoriossa, niin hyvää ohjelmaa siellä oli. Parasta oli Star Wreck-tiimin esittely yhteisöllisestä elokuvan tekemisestä, omasta roolipelistään ja tietenkin itse Star Wreck elokuvan katsominen livekommenttiraidalla (tekijät siis pölisivät omiaan koko elokuvan ajan ja naurattivat yleisöä hervottomasti). Samuli Torssonen ja Timo Vuorensola (ja se kolmas ...) ovat oikeasti hauskoja tyyppejä, kelpaisivat vaikka stand-up-koomikoiksi.
Muuten minulla oli ohjelmassa lähinnä lautapelien lainausta ja tietenkin pakollinen "Realities of Steel" - luento, jonka pitäjä Guy Windsor tietä oikeasti todella paljon keskiaikaisesta miekkailusta ja muusta aseidenkäytöstä.
Suosittelen Ropeconia ehdottomasti kaikille.
Jos muuten samantapaiset tapahtumat kiinnostavat niin tätä sivua kannattaa ainakin tamperelaisten seurata: http://tracon.fi/index.html