Sisäsiisteys

tonttu

Miten kauan teillä on mennyt dobermannin pennun kanssa ennen kuin on oppinut sisäsiistiksi?

4

689

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eklu58

      Meillä tasan 5kk kun toopeuros ymmärsi ettei sisälle päästetä.

      • Dobberi

        Meillä poju oppi n. 4kk:n iässä, ettei sisälle tehdä tarpeita, mutta yksin ollessaan kotona tekee sanomalehden päälle. Sisäsiisteyttä meillä edesauttoi se, että asumme omakotitalossa, jolloin poju pääsee helposti ulos.


      • Goofy82
        Dobberi kirjoitti:

        Meillä poju oppi n. 4kk:n iässä, ettei sisälle tehdä tarpeita, mutta yksin ollessaan kotona tekee sanomalehden päälle. Sisäsiisteyttä meillä edesauttoi se, että asumme omakotitalossa, jolloin poju pääsee helposti ulos.

        Meillä oltiin jo 3kk ikäsenä kutakuinkin sisäsiistejä, onkohan yhen kerran sen jälkeen tehny hädät sisälle.


      • Goofy82 kirjoitti:

        Meillä oltiin jo 3kk ikäsenä kutakuinkin sisäsiistejä, onkohan yhen kerran sen jälkeen tehny hädät sisälle.

        ..tullessaan narttuni oi vuoden ikäinen, eikä tietoakaan sisäsiisteydestä..(johtuen sen aikaisemmista olosuhteista), alkoi kuitenkin nopeasti ymmärtää jutun juonen, kun se oli aina helppo lennättää pihalle tarpeen tullen.. Nyt ei ole aikoihin tehnyt sisälle..joskus ilopissit kun on ollut pitkään yksin kotona..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2566
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      42
      1599
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1232
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1095
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1019
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      61
      1003
    Aihe