Fiesta 1.6

Moron,
02 (uus koppa) 1.6 fiesta tuli ostettua.
Onkos käyttökokemuksia, itse tykkäsin ja siksi ostin.
1472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

-04 1.6 trend 5d

Kokemukset hyviä, kilometrejä tullut 61tkm. Kulutus on kohtuu ja pärjää liikenteen seassa. Ongelmia ei ole ollut lainkaan, ainakaan toistaiseksi. Jämäkkä auto ajaa ja ajo-ominaisuuksiltaan loistava. Mukavuudesta on tingitty hieman liikaa, todella meluisa auto.

Itse olen autoon vaihtanut öljyt ja suodattimet 10tkm välein vaikkakin huolto-ohjelmassa vaihtoväli 20tkm.

Maantiellä menee n. 6l/100km ja yhdistetty on poikkeuksetta 6,7l/100km eikä ole lainkaan pihistelty vaan ajo on melko aggressiivista.

Ruostesuojaus kannattaa hoitaa heti, sillä muuten auto on rapea parin vuoden päästä. Suosittelen lämpimästi massaus, kotelosuojaus jne.

Miltä auto on tuntunut alkuun?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voorttiin narahtanut kirjoitti:

Moron,
02 (uus koppa) 1.6 fiesta tuli ostettua.
Onkos käyttökokemuksia, itse tykkäsin ja siksi ostin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu