Linneaan

Me typsykät täällä tiedustelemme onko Linneaan tulossa mitään hyvää esiintyjää lähiaikoina?
Kumpi muuten on "miesrunsaampi ilta" perjantai vai lauantai?
102112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Lauantai on parempi ilta kuin perjantai.
Löysin Linnean omilta sivuilta seuraavanlaisen tekstin ajankohtaista sivuilta:

AJANKOHTAISTA

Pimenevät syysillat - syke kiihtyy Linnean iltaravintolassa

Illat viilenevät ja pimenevät syksyn tullessa. Terassien sulkiessa, syke kiihtyy Linnean iltaravintolassa. Aloitamme syyskauden vauhdikkaasti heti syyskuun alussa lauantaina 9.9. pohjanmaalaisen Telaketju-bändin poikien tahtiin. Liput 10 € palvelumaksu 2 €.

Äänestä
  • Kyllä Linnean syksy pimeneekin. Keski-ikäistä (eli PITÄS olla aikuista) porukkaa kaatokännissä. Ja ne lipun hinnat... Itse lähden mielummin lenkille!

    Äänestä

  • Kyllä! kirjoitti:

    Kyllä Linnean syksy pimeneekin. Keski-ikäistä (eli PITÄS olla aikuista) porukkaa kaatokännissä. Ja ne lipun hinnat... Itse lähden mielummin lenkille!

    Törkeän hintaiset liput...ei mistään...

    Äänestä

Linneassa ei yleensä käy porukkaa perjantaisin, ainoastaan lauantaina, joten silloin siellä on eniten miehiäkin...tosin valikoima ei päätä huimaa...mutta, kuka tykkää mistäkin :)

Äänestä
  • sinne lauantaina tyrkylle.. :P

    Äänestä

  • tulla kirjoitti:

    sinne lauantaina tyrkylle.. :P

    Joo nyt kaikki joukolla rynnäköllä Linneaan ens lauantaina..Vietetään kunnon sinkkubileet :)
    Lähden kiillottamaan jo tanssikenkiä ;) Kaikki mukaan;)

    Äänestä

  • Rouva Nam kirjoitti:

    Joo nyt kaikki joukolla rynnäköllä Linneaan ens lauantaina..Vietetään kunnon sinkkubileet :)
    Lähden kiillottamaan jo tanssikenkiä ;) Kaikki mukaan;)

    Okei me ainakin sit tullaan. Tulkaa kaikki muutkin!

    Äänestä

  • Pirre kirjoitti:

    Okei me ainakin sit tullaan. Tulkaa kaikki muutkin!

    Ai meillä on sinkkupileet? Siistiä :D Tulkaahan hymyilemään nätisti sinne tiskillekkin niin keksitään teille jotain hyvää juotavaa ;)

    Äänestä

ok siellä linneassa? Ketään vakkariasiakkait ketkä tuntis niit? Mielipiteit!!!!

Äänestä

ihan hyvä meno,,,järkkärit on ihan ok,,,kuten tarjoilijat,,,mut johto,,,siis esimies asemas olevat on kaikkee muuta,,,jos aikoo kiillottaa tanssi kenkii pitäis osata muutakin ko kävellä vuoroin oikeel ja vasemmal jalalla,,tanssi on tanssia, kävely on kävelyä, jota siel suurin osa tanssitaitoiseksi itseään mieltävät harrastaa,,,,perjantain vähenpi väkee, mut laadukkaanpaa,,,lauantaina nuorta naista enenpi,,pääseevät ovimiesten toimesta sisään "alaikäisina" toisin kuin vastaavan ikäiset miehet,,,yläkerran tanssilattia kuin postimerkki,tai osa siitä kun on sermillä jaettu niin että suurin osa on piilossa käyttämättömänä,,,ja tanssi taitoisia vain oikeastaan kaksi paria ,,toinen kilpatanssin mestareitä ja toinen pari lavatanssin vastaavia,(kaunista katseltavaa)jotka myös itse karaokea laulavat,,,karaokeke tila onkin paras tanssi paikka ko ravintolassa sillon kun kenkilökunta oi ole sitä pöydillä umpeen pommittanut,,karaoke, nyt kun siel on tuuraava vetäjä, on hyvin säädettyä, toisin kun itse laitteiston omistaja joka monesti unohtaa miten säädetään, liekö kuulossa vikaa vai eikö taito riitä,,,tosi sama kysymys on aiheellinen naapuri ravintolan kaikille vetäjille, yhtä miespuolista tuuraajaa lukuunottamatta, hältä homma onnistuu,,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahtoo.. kirjoitti:

Me typsykät täällä tiedustelemme onko Linneaan tulossa mitään hyvää esiintyjää lähiaikoina?
Kumpi muuten on "miesrunsaampi ilta" perjantai vai lauantai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu