tää ei nyt varsinaisesti kuulu tähän kategoriaan mutta kysytään kuitenkin kuinka yleistä on että miehellä on esinahka aikuisiällä kuulunko vähemmistöön kun tuntuu siltä että kun menee yleiseen saunaan niin on melkein ainoa kenellä on tuppi päällä.Siitä varmaan johtuu myös jälkitiputtelu joskus lirahtaa housuun vaikka kuinka ravistelisi.
tuppimuna
5
3618
Vastaukset
- kirkkomuna
Luomutuppi on parasta... viimeinen tippa lahkeeseen hemputuit miten tahansa...
- Iso mies
En pääse paljon vertailemaan kun olen niin likinäköinen eikä paljon viitsi kumartua kaverien mulkkua tiiraamaan. Luulisin kuitenkin että se on ihan tavallista. Meissä suomalaisissa on kuitenkin vähän ympärileikattuja. Ehkä jotkut sitten haluavat pitää esinahkaa taaksevedettynä. Itsellä ainakin siinä kohtaa on oikein runsas ihopoimu, ja tietysti noita samoja haittoja mitä mainitset. Mutta mulla on vähän sellainen tunne, että naimahommissa se on ihan hyvä, koska se lisää liikkeen tunnetta sisällä ollessa.
- kovajulli
näin on näppylät. Kuten edellä mainittiinkin jo, että luomua se olla pitää. Eipä oo naiset valittanu, ja luinpa kerrattain jutun, jossa oli tutkittu että pitkällä esinahalla varustettu terska on herkempi ja tuntoaistimukset esim. naidessa on paremmat, kuin semmoisessa terskassa jossa ei esinahka ole päällä. Se varmaan terskan nahka jotenki parkkiintuu, kun ei ole esinahkaa päällä...
- Heidi_H
Matti Vanhanen on Suomen tunnetuin tuppimuna .Pelkkä vanha esinahka ,kuin löysä kärsä.
- mutta ilman
tätä tietoakin olisi elää voinut, siis tuppikulli on sama ku vaihdevuotisen vittu eli valskaa kusta mihin sattuu? Onneks ei oo kohdalle osunut koskaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453333Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3622975Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,181992Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.811854Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251502
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841413