tärinä...vetoniveletkö?

Hei,

Mistä johtuu, kun autolla kiihdyttää eli on
veto päällä niin auto alkaa tärisemään? Autoon
on vaihdettu jo kerran vetonivelet.Autolla ajettu
110000 km / vm.-98.Onko muilla ollut samaa ongelmaa?
Minkälainen takuu nivelillä on?
2422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ambiemte -99, ekat nivelet vaihdettu 32tkm:ssä, taas ravistaa ja ajettu 56tkm. Takuu riippuu täysin miltä piirimyyjältä sattuu kysymään.

Äänestä
  • Vetoakseleiden sisemmissä nivelissä luultavasti vika. Jos uusittu takuuna eikä ole itse tarvinnut maksaa niin mahdollinen uusintakorjaus ei mene takuuseen ainakaan normaalisti.. Jos itse maksanut niin vuoden varaosatakuut. Kannattaa tietty kysyä liikkeestä. Kuluminen luultavasti nopeampaa jos reippaampaa ajoa kuin jos ajais aina mummokiihdytyksiä. Alihankkijavika, en tiedä onko tullut uudenmallisia niveliä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


focus 1,6 kirjoitti:

Hei,

Mistä johtuu, kun autolla kiihdyttää eli on
veto päällä niin auto alkaa tärisemään? Autoon
on vaihdettu jo kerran vetonivelet.Autolla ajettu
110000 km / vm.-98.Onko muilla ollut samaa ongelmaa?
Minkälainen takuu nivelillä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu