Talon pohjapiirustusten piirtämistä? Olemme tässä muutaman vuoden päästä rakentamassa ja tiedossa on kyllä millaisen talon haluamme, se pitäisi vain saada paperille. Tiedän se on iso homma ja eikä kukaan sitä maksutta tee, mutta pientä maksua vastaan olisi kiva saada jonkinlainen hahmotelma. Mitään ideaa meidän ei ole vielä palkata arkkitehtia sillä talon rakentaminen on kuitenkin sen verran kaukana tulevaisuudessa, mutta into kuitenkin jo niin kova, että jonkunlainen hahmotelma olisi kiva saada. Itsellämme ei ole minkäälaista taiteellista lahjakuutta ikävä kyllä. :)
Harrastaako kukaan?
Marre
2364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kannattaa ottaa kynä ja ruutupaperia ja luonnostella ihan itse. Se kyllä onnistuu vaikka nelosen koulunumerolla. Puhtaaksipiirtämisen voi sitten lupavaiheessa jättää esim. rak. insinöörille.
Tein omani ja olen tehnyt muutamia muitakin. Jos mittoja tms. ei tarvitse enää tässä vaiheessa miettiä, ei kuvia tee kauaa. Tein kuvat tietokoneella, suunnitteluohjelmalla ja tulostin läheisessä tulostamossa. Täällä ainakin kelvanneet lupakuviksi.