Provence-kirjan nimi?

Noin kuukausi sitten (?) jonkun suomalaismiehen omakokemuksinen Provence-kirja tuli kauppoihin. Mikähän oli kirjailijan ja kirjan nimi?

Kiitos
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kari Kyrönsepän kirjaa Provencen syleilyssä. Aiheeseen liittyen satutko tietämään, että Vakkurin Aaro on kirjottanut myös kirjan Kylä Provencen taivaalla? Siitä on kylläkin jo jotain 5 v aikaa.

Äänestä
  • Kiitos muistin virkistämisestä. Nyt vain yritän löytää kirjastosta Kyrönsepän kirjan.

    Olen lukenut Vakkurin kirjan ja ikäväkseni pari viikkoa sitten huomasin herra Vakkurin kuolleen ja vielä nuoressa iässä (59v muistaakseni). Eli jatkokertomusta tuohon Provencen-seikkailuun tuskin tulee, vaikka todella hyvä olikin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ööö kirjoitti:

Noin kuukausi sitten (?) jonkun suomalaismiehen omakokemuksinen Provence-kirja tuli kauppoihin. Mikähän oli kirjailijan ja kirjan nimi?

Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu