vaihtoehdot

Mikä nyt sitten mahtais olla hyvä agp-väyläinen näytönohjain? tällä hetkellä on 3d nvidia geforce 6600gt 128. uusi täytyis hankkia hintaluokaltaan n.200-300. emolevyssä ei ole kahdelle paikkaa. Laittakaahan vaihtoehtoja???
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aikamoinen emolevy sais sulla olla jos olisi kaksi agp-paikkaa...

mutta niin 7800GS on nopein agp-näytönohjain ja sen saa alle 300 eurolla. taitaa myös jäädä nopeimmaksi agp-väyläyseksi jos tuota 7900 sarjaa ei tule agp:lle

http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/34598

Äänestä
  • No onhan siitä 7900 sarjastakin jotain huhuja ollut. Esim. jat hardwaressa (sori mainostus) mainittaan huhuista. Mutta toden näkösesti tuo gs on yksi parhaimmista agp korteisti nyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joukki kirjoitti:

Mikä nyt sitten mahtais olla hyvä agp-väyläinen näytönohjain? tällä hetkellä on 3d nvidia geforce 6600gt 128. uusi täytyis hankkia hintaluokaltaan n.200-300. emolevyssä ei ole kahdelle paikkaa. Laittakaahan vaihtoehtoja???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu