Abloy-lukkorungon kasaaminen

Minulla on Abloyn lukkorunko 4190 -osina. Tietääkö kukaan mistä löytää netistä kokoonpanokuvan? Katselin jo Abloyn sivuja mutta siellä oli vaan kauniita esitteitä. Vai voisiko joku ottaa ystävällisesti kuvan kasatusta?
41061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja purkanut niin lukkorunko ei ole sen vaikeampi kasattava. Sivareilta ei tietysti onnistu.

Äänestä

Toinen vaihtoehto on kävellä lukkoliikkeeseen kysymään apua. Kävely siksi, koska todennäköisesti olet typeryytesi lisäksi persaukinen.

Äänestä

Ekalle kirjoittajalle:
Reservin alikessu. Lukossan on enemmän osia kuin RK-62:ssa; eikä siinä olen jousia joita voi laittaa miten päin tahansa

Tokalle kirjoittajalle:
En ole persaukinen mutten heitä rahaa ikkunasta ulos. Otan sitten vaan yhden lukon irti ja katon mallia. Olisin vaan halunut säästää sen vaivan.
IO!

Äänestä
  • kyllä sen kasaan saa kun vain jaksaa pari tuntia osia pyöritellä ja miettiä osien toimivuutta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OO---00---OO kirjoitti:

Minulla on Abloyn lukkorunko 4190 -osina. Tietääkö kukaan mistä löytää netistä kokoonpanokuvan? Katselin jo Abloyn sivuja mutta siellä oli vaan kauniita esitteitä. Vai voisiko joku ottaa ystävällisesti kuvan kasatusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu