Cesar-ruoat

Mitä mieltä olette Cesar-ruuista? Pitääkö koirasi niistä? Onko koiralle hyvä syöttää valmiita säilykeruokia?
2371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei sellainen mössö ruoka ole hyväksi esim hampaille kun ne tarvii työtä ja muutenkin luulen että ei ole.Kokeile jos koira alkaa esim. paskoon enemmän niin ei ole hyväksi.Mutta suosittelen kokeilemaan jotain nappulaa eläinkaupasta.Voihan herkkuja antaa silloin tällöin

Äänestä
  • Meidän kasvattaja ainakin käski liottaa nappulat ensin, joten eikös se ole sitten ihan yhtälailla mössöä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rekkuliina kirjoitti:

Mitä mieltä olette Cesar-ruuista? Pitääkö koirasi niistä? Onko koiralle hyvä syöttää valmiita säilykeruokia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu