Outoo ääntä

mikä on kun variaattorista tai jostain kuuluu ihmeellistä rohinaa ja isoo sellasta..skootteri savuttaa normaalia enemmän ja ei kiihdy mihinkää ja ei väännä lähellekkään yhtä hyvin kun alunperin..Niin ja skootteri on Keeway Hurricane kakstahti..
2298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

avaa variaattori ja vilkase onko rullat kuluneet ja tarvittaessa vaihda uusiin... kannattaa samalla kattoo hihnan kunto ja tarvittaessa uusia... jos savuttaa paljon enemmän ja tehot on tippunu, voi olla et on öljypumppu säädettynä liian rikkaalle tai sieltä on jotain hajonnu ja bensan sekaan pääsee liikaa öljyä. veikkaisin kuitenki noita variaattorin painorullia.

Äänestä

taka variaattorin laakeri loppu ja jos moposi savuttaa ota öljyputki pois öljypumpusta 5litraan bensaa 1dl öljyä 2%seos riittää skootterille eikä savuta omastanikin on öljypumpulle menevä putki pois käytöstä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kmdsao kirjoitti:

mikä on kun variaattorista tai jostain kuuluu ihmeellistä rohinaa ja isoo sellasta..skootteri savuttaa normaalia enemmän ja ei kiihdy mihinkää ja ei väännä lähellekkään yhtä hyvin kun alunperin..Niin ja skootteri on Keeway Hurricane kakstahti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu