Kuvan pienennys exif tiedostoja hävittämättä.

Onko mitään ilmaisohjelmaa joka pienentää digikuvat hävittämättä exif tiedotoja?käytössä on nyt Pixresizer se kadottaa kyseiset tiedostot.Eduksi olisi myös jos ohjelma tekisi pienennykset omaan kansioon muuttamatta alkuperäistä kuvaa?
2762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://xnview.com/

Pienentää kuvat yksittäin tai joukoittain.
Exif säilyy, mutta itse pitää huolehtia siitä, että tallettaa kopiot toiseen kansioon.
Varminta tehdä muutos kopioilla.

Äänestä
  • Hyvä ja monipuolinen ohjelma.Kiitokset vinkistä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


digikuvaajako kirjoitti:

Onko mitään ilmaisohjelmaa joka pienentää digikuvat hävittämättä exif tiedotoja?käytössä on nyt Pixresizer se kadottaa kyseiset tiedostot.Eduksi olisi myös jos ohjelma tekisi pienennykset omaan kansioon muuttamatta alkuperäistä kuvaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu