millainen "kukkapolitiikka" vallitsee tuolla saarella. Pitääkö hiisailla hutissa ovi lukossa ja onko hyvin tarjolla?
Oon aiemmin ollut phi-phillä, lantalla ja samuilla ja kyllä näissä on ollut hyvin avointa toimintaa, kytille varmaan maksettu tms.? Tästä reissusta aikaa kylläkin 6 vuotta. Mites nykyään tuo homma toimii?
Oon aiemmin ollut phi-phillä, lantalla ja samuilla ja kyllä näissä on ollut hyvin avointa toimintaa, kytille varmaan maksettu tms.? Tästä reissusta aikaa kylläkin 6 vuotta. Mites nykyään tuo homma toimii?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tietänet että Thaimaassa on huumerikoksista äärimmäisen kovat tuomiot. Mutta älä ole huolissasi, rentoa matkailumieltä vaan mukaan. Phanganin saari alkaa olla aikamoinen turistirysä, suunnittelevat sinne jo lentokenttääkin. Mukava muuten katsella Thaimaassa iltauutisia kun livenä näytetään diilereiden teloituksia. Full Moon Partyt eivät ole entisellään, Goasta löytyy pössyttelijöille parempaa menoa. Mukavaa matkaa jos olet lähdössä.
Joo tiedän kyllä Thaimaan lait, ne oli jo silloin 6v sitten ja kaikkialla varoiteltiin jne. mut ei se sitten siltä näyttänyt eikä tuntunut;) kyseisillä saarilla. Jumituttiin silloin samuille vaikka piti mennä phanganille, mutta ei sitä nyt kaikkee kerkee yhdellä reissulla. Nyt tosiaan olis tarkotus painella suorinta tietä Phanganille. Full moon partyt ei kiinnosta vaan lähinnä sellasta "hammock-kukka-bisse-snorklailu-herkutteluu joka aistilla" meininkiä haeskelen tällä kertaa.
sienipirtelöä..
Kyllä Phanganilla kukkaa löytyy ihan helpolla. Paikalliseen Reggae-baariin vaan kyseleen. itse kävin keväällä siellä mm. saaren ympärikirtävän päiväretken longtail-botskilla ja tämän retken hintaan kuului yllättäen valmiiksi käärittyä kukkasta ihan kaikille, jotka halusivat kukkamieltä.