Miksi meitä vihataan?

En usko Jumalaan enkä saunatonttuihin, pärjään hyvin ilman uskoa niihin. Enkä usko ufoihin koska niistä ei ole kuten edellisistäkään minkään valtakunnan todisteita.
Toki uskon että avaruudessa on elämää ja se olisi vallan hienoa että olisi. Ufoihin uskomattomat eivät ole ETI-kieltäjiä, pöljät.
6351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä, ja se antaa teille jonkin verran pointseja. Jonkin verran... Mutta muuten mielestämme elätte yhä vanhan maan illuusiossa, samoin kuin kardinaalit renesanssin aikoihin. Avartakaa mieltänne ja nähkää ympärillänne tapahtuvia asioita.

Äänestä
  • Jokainen on hieman eri tasolla,jokainen meistä kehittyy ja tietoisuus ympäröivästä maailmasta myös,ei ole kauan aikaa sitten kun Ihminen näki vain murto-osan väreistä,Aistit kehittyvät ja olemme matkalla kohti parempia aikoja,mitä se tuokaan eteemme-.-
    *Maailma jossa elämme,on Tuntematon,olemme Muukalaisia,matkalaisia täällä,ja yhä matkamme jatkuu*.

    Äänestä

  • Pulsar kirjoitti:

    Jokainen on hieman eri tasolla,jokainen meistä kehittyy ja tietoisuus ympäröivästä maailmasta myös,ei ole kauan aikaa sitten kun Ihminen näki vain murto-osan väreistä,Aistit kehittyvät ja olemme matkalla kohti parempia aikoja,mitä se tuokaan eteemme-.-
    *Maailma jossa elämme,on Tuntematon,olemme Muukalaisia,matkalaisia täällä,ja yhä matkamme jatkuu*.

    kirjoitat?

    Äänestä

pikemminkin säälitään.

Äänestä
  • paremminkin pidetään asioihin perehtymättöminä. Kun huomioidaan kaikki mahdolliset selvittämättömät ufotapaukset maailmalla, siitä huolimatta kieltää näiden aioiden olemassaolon voidaan sanoa jopa sen perusteella tyhmiksi. Eräs persoona aivan selwästi prowosoi täällä jatkuwasti, enkä yhtään ihmettele että häntä monet eiwät woi sietää.

    Äänestä

Mihin meinaat uskoa, beagle2 ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


beagle2 kirjoitti:

En usko Jumalaan enkä saunatonttuihin, pärjään hyvin ilman uskoa niihin. Enkä usko ufoihin koska niistä ei ole kuten edellisistäkään minkään valtakunnan todisteita.
Toki uskon että avaruudessa on elämää ja se olisi vallan hienoa että olisi. Ufoihin uskomattomat eivät ole ETI-kieltäjiä, pöljät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu