Saksalan maatila?

Muutama kymmen vuotta sitten oli Heinolan lähellä (taisi olla pohjoispuolella) erittäin suuri ja vauras maatila, jonka nimi oli Saksala. Onkohan tila vielä voimissaan?
41091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on se kunnos .. saksala on paras paikka jeeij

Äänestä

nykyisin. Siellä on seikkailukeskus missä voi ammuskella värikuulaseilla ja leikkiä sotaa vanhasa navetassa. Erilaisia köysiratoja sekä maastojuttuja.
Koulut pitää siellä leirejä.

Äänestä

oli niin kauan vauras kunnes poika pääs valtaan sielä.Oli aika hulabaloota ennenkö se otettiin holhoukseen. mettät ja muukin omaisuus "kusetettiin" pois.Että semmoonen kartano.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wiitamies kirjoitti:

Muutama kymmen vuotta sitten oli Heinolan lähellä (taisi olla pohjoispuolella) erittäin suuri ja vauras maatila, jonka nimi oli Saksala. Onkohan tila vielä voimissaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu