Ulkoasu

Käykää tsekkaa mun tekemät kotisivu luonnokset
osoitteesta.

www.sunpoint.net/~ake85

Sanaokaa onko tommosella tyylillä miään järkeä
tehä nettisivuja. Mulla on niin huono mielikuvitus,
että sanokaa miten muutan ja parannan.
Älkää välitäkö paljon sisällöstä, vaan rakenteesta.

Enää kuusi yötä jouluun!!!
5364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jätä se mainos pois. Paitsi jos joku maksaa sinulle siitä.

Äänestä

Poista nuo animaatiot, kun saat sisältöä lisää.

Tuo taulukko systeemi näyttää ihan hyvältä, mutta tuo on aika yleinen. "Intenetsivut" siihen varmaan kannattaa keksiä sivuston nimi.

Miksi linkkien perässä on " " merkki?

Kyllä sivuista hyvät tulee, kun parantelee.

Äänestä
  • Joo...

    Animaatiot lähtee kaikki veks, kunhan muu sisältö
    tulee.
    Plussan pistin huvin vuoksi ja otan ne pois kun
    tuli sellanenkin mielipide. Ja se mainos hommeli
    ei näköjään lähteny joka sivulta...en hokannu ottaa.

    Tiedän että muut ja olen itsekin sitä mieltä
    että framen avulla tehdyt sivut on rumannäköset
    ja eivät toimi aina, varsinkaan netscapessa kunnolla.

    Mutta kannattasko laittaa pelkästään kapeaa
    yläframea. Siististi tietenkin, kun tuo taulukko
    juttu on niin "vaikeahko". Miten sen sais toimimaan kunnolla.

    Joo ja tuo sivuston nimi se on vaan otsikko joka
    lähtee läppäsee.

    Äänestä

Kyllä niistä saa ihan hyvät, kun tosiaan otat animaatiot pois, niillä saa aina sellasen koulupojan tekemän näköset. Jos haluut liikkuvaa, käytä Flashiä. Senkin vois tehdä, että vaihtais valikon tekstityypin arialiksi tai vastaavaksi, näyttää heti tyylikkäämmältä. Mä en laittais freimiä mihinkään, kun sulla jo on ihan hyvä taulukko.

Kun laitat sisältöä, ole sen kanssa tarkka, ettei minkään sivun sisältö venytä yhtään taulukon sivua, koska sillon taulukko alkaa liikkua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vava kirjoitti:

Käykää tsekkaa mun tekemät kotisivu luonnokset
osoitteesta.

www.sunpoint.net/~ake85

Sanaokaa onko tommosella tyylillä miään järkeä
tehä nettisivuja. Mulla on niin huono mielikuvitus,
että sanokaa miten muutan ja parannan.
Älkää välitäkö paljon sisällöstä, vaan rakenteesta.

Enää kuusi yötä jouluun!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu