Kovia olette pohjalaiset uhoaa.
Samanlaisia kuin arabit. Kovasti heiluttavat sapelia, mutta kun tulee kovapaikka eteen, niin pupu pöksyyn.
Arabit on nähty/tilanteet maailmalla.Niitä on tullut liikaakin nakeltua pitkin palmun lehvästöä.
Ps. Viimeinen minkä kuulin eräältä takaamaltani pohojalaiselta.
Jo ei edes pohajalaisen sanaan voi luottaa, niin mihin sitten??
No ei ainakaan rahojen maksuun.
Veti itsensä kiikkuun 15000 euron takia. Oli pystyyn sinne sun tänne.,enimmäkseen tänne.
Perkeles mä ole kurkkuani myöten täynnä tota pohojalaista nakkikioskiuhoomista.
Hukkukaa latoihinne. No sitä saa taas ensi keväänä vartoa.
Ps. Kun siellä on niin kaikki niin saatanan komiaa, niin löytyskö yksi suoraselkänen pohojalainen, jolla olis kotiseutuylpeyden vuoksi halua maksaa pohjolaisvelka edes osaksi takas??
Olette muuten kovia uhoo
11
2117
Vastaukset
- pillerisi
........
- säki
Ei se ollu pohjalainen, se sulle oharit tehny. Se oli savosta tänne muuttanu.
- potpotpot
persaukinen pohjalainenhan se oli. Muijakin sieltä tasangoilta.
Tuli tänne duuniin ja oli alaisena, kunnes meni jeesuksen jojoksi.
Stadilainen ei moisen takia alkais kiikkua.
- ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ...
Mä en menisi takaamaan edes omaa veljeäni. Jos ihminen on tyhmä, niin se ei ole kuin oma vika...
- khfpoj
Mitä nuo "Ps:t meinaa sun kirijootuksessa ?
- pssssssssssssssss
Ps????
Et sä tiä??
Ps. Ota selvää. - nuoriSTT
Elikäs tuo PS =Post Scriptum joka taas sama ku JK eli Jälkikirjoitus.Toivottavasti tiedonjanosi tyrehtyi.
- ylppy
nuoriSTT kirjoitti:
Elikäs tuo PS =Post Scriptum joka taas sama ku JK eli Jälkikirjoitus.Toivottavasti tiedonjanosi tyrehtyi.
Kirijootuksessa oli kahdesti ps. Olis pitänyt olla ps. ja pps. Kun välillä oli "normaalia" kirijootusta, nin ei se mikään jk ollut.
Siis tieronjano on vielä tyyryttämäti. - uhoojako
ylppy kirjoitti:
Kirijootuksessa oli kahdesti ps. Olis pitänyt olla ps. ja pps. Kun välillä oli "normaalia" kirijootusta, nin ei se mikään jk ollut.
Siis tieronjano on vielä tyyryttämäti.Tai sitten ps1 ja ps 2.??
Oli muuten etelässä samalla työmaalla pojalainen maalariporukka.
Hirveetä uhoomista ja naiset ei ollut missään arvossa.
Paikallisessa kuitenkin niin nöyrää poikaa jotta.
Näin espoossa tällä viikolla.
- -ti
Kuka käski takaamaan, taisit ihan itte riskin ottaa.
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...
Kun meillä tiällä itä-suomessa puhuttaan itikoista, niin ne tarkottaa semmossii pikku hyttyssii ja kun työ pohjanmuallaiset puhutta itikoesta, niin sehän kuulemma tarkottaa semmossii isoja nautaelukoita??????????????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1893149- 552619
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk142380- 2422344
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I102322Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572066Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841810Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva381786Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve591761Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161749