Luuletko,että elämällä

on vielä yllätyksiä varallesi,varsinkin iloisia sellaisia?
13718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

ja odotan, että on!!!

Äänestä

sitähän elämä on, ei koskaan tiedä mitä tuleman pitää, mutta toivoaan ei koskaan kannata heittää!

Äänestä
  • yllätyksiä, eiköhän tämä meikäläisen elämä kulje eteenpäin melko tasatahtia.

    Mutta eihän sitä koskaan tiedä, ihmeitä sattuu.
    Parempi, kun ei liikoja odota, ei tule pettymyksiäkään.

    Äänestä

Toivossa on hyvä elää, sanoi lapamatokin. Elämä on sitä aallokkoa, jossa mennään välillä ylös ja välillä alas.

Se iloinen yllätys voisit olla vaikka Sinä, Atalja. (Ehto: oltava nainen, kuten oletan)

Yllätyksiä maailma on täynnä ja kohdallekin niitä ylläreitä joka suuntaan sattuu vähän turhankin tiheään. Vähän vakaampi menokin kelpaisi.

Äänestä
  • ihka julkinen pieni flirtti.Mitäs tähän ny sanois?Öh,mitens olis huomenna Kauppatorilla?

    Äänestä

oikein ISON yllätyksen, maanantaina mun nuoruuden suuri rakkauteni lähetti teksiviestin että olenko minä minä? ja vastasin että olen, pian sain häneltä puhelun, juttelimme mitä on kolmenkymmenenviiden vuoden aikana tapahtunut ja olemme vaihtaneet sähköpostia.
Mulle tuli äärettömän hyvä olo, ihan kuin olisin matkalla kotiin.

Äänestä
  • Varmaankin oli iloinen yllätys,sen aistii jo kirjotuksestasi. Onnellista jatkoa sinulle (kotimatkallesi)

    Äänestä

  • lea kirjoitti:

    Varmaankin oli iloinen yllätys,sen aistii jo kirjotuksestasi. Onnellista jatkoa sinulle (kotimatkallesi)

    Kysyin tyttäreltäni, mitä mieltä hän on siitä että kutsuin ensirakkauteni käymään luonani ja hän odottaa innokkaana nähdäkseen minkälainen hänen äitinsä suuri ensirakkaus on.
    Ajattelen koko ajan että onko vieläkin samanlainen tunne koskettaa häntä, katsoa silmiin, kuunnella hyväilevää ääntä.
    Lempinimeni oli "tiikeri", taidan laittaa tiikeripaidan päälle ensitapaamiseen ;-).

    Äänestä

En halua yllätyksiä.
Minulla on vaihteleva elämä, liikun aika paljon, eli siirtyilen eri paikkakunnille.

Yllätyksiä sattuu, en toivo niitä, ne sotkevat elämääni, joissa on useampi eri raide ja riittävästi maisemaa.

Äänestä

Uskon todella,että iloisia yllätyksiä on edessäpäin ja jokainen päivä on jo tavallaan yllätyksellinen ,koska elän täysillä tätä päivää.Laulussa sanotaan.Elämä on ihanaa,kun sen oikein oivaltaa, ja huonossakin päivässä on aina jotain hyvääkin.

Äänestä

Tietysti on ja joka päivä on. Tuo on kytköksissä siihen, mitä odottaa. Jos iloinen uutinen ja yllätykset ovat lottovoittojen luokkaa, niitähän saakin sitten odottaa, voi mennä monet muut ilot sivu suun odotellessa. Äh, aina on kivoja juttuja ja pikku yllätyksiä, jos oikein silmin katsotaan - sankareita elämän me kaikki ollaan, eikö vain?

Äänestä

yllätyksiä jos saa elää ja olla terveenä.Ehtii vielä vaikka mihin on niin monia asioita mitä haluaisin tehdä.Yllätys tulee yllätyksenä eikä sitä tiedä etukäteen.

Uusien ihmisten mukana seuraa yllätyksiä siksi kannattaa harrastaa uusia tutavuuksia.

Junassa minua huvitti ravintolavaunussa kun siellä jutteli nainen ja joi jotain.Olikin ihan läheltä minun kotiani enkä ollut ennen tavannut.Torilla kesät pitänyt kirppistä ja sukulaiseksi jo tultiin kun juteltiin.
Sanoi matkustavansa junalla että saa paremmin kontaktin ihmisiin.Asui vakituisesti jossain Siinain erämaan laidalla.Olisi halunnut hesassa jatkaakin tuttavuutta mutta tiesin aikatauluni enkä siihen enää lisännyt.

Jäi mieleen mukavana yllätyksenä ja ellen jutellut en tiennyt.Itsestä se on kiinni.
Toinenkin yllätys oli junssa kun tuli tervehtimään pariskunta joka oli junan ikkunasta nähnyt minut kymmenien vuosien päästä.
Olimme olleet yhtäaikaa synnytysosastolla ja asuneet samassa talossa ja paljon asioita tapahtui yhteisiä nekatiivisiäkin mutta kaikki ikävä unohdettu ja ilo tavata.Kokoajan joku järjestelee tapaamiset valmiiksi.Odottaa vain valmista antaa myötäeläen asioiden tapahtua.

Äänestä

toteutua.

On siis kysymys siitä toivotko yllätyksiä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Atalja kirjoitti:

on vielä yllätyksiä varallesi,varsinkin iloisia sellaisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu