mitäs

tulppaa

huoltokirja suosittelee nissan primera 1.6i vm-94?kirja kateissa eikä tietoa ole.

4

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • datsunisti

      NGK BKR5E

      • lähelle meni

        se oli BKR6E NGK


    • fgreg

      Tilasin tulpat kun halvemmalla sai niin otin sitten -98 ga16de-rimuun bkr5e-tulpat kun muutamakin ohje niitä näytti. Nytkö ne sitten oliskin pitänyt olla bkr6e kun esim. motonetissä näyttää vaan sitä? Ihankun kulutus olis noussut ja en tiedä sitten nakuttaako peräti mutta aamuisin olen kuulevinani liikkeellelähtiessä vedättäessä jonkinlaista metallista vaimeaa helinää hetken. Prkl miks näihin sitten edes tehdään ja suositellaan tulppia jotka ei kelpaa tai toimi!

      • fgreg

        Niinja vanhat tulpat oli denso k20pr-u jotka taas pitäs olla yhden löytämäni listan mukaan tarkoitettu kaasariversioon mutta lämpöarvoltaan vastaavat kuitenkin NGK bkr6e:tä. Ei vois yhtään hankalammaks enää touhua tehdä, no pitää kai ne koittaa heittää takasi ja katsoa miten käy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      107
      6904
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4431
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3806
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3502
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3498
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      188
      3445
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2949
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2654
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      46
      2491
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1854
    Aihe