Costa Blanca; Alicante, Murcia

Huippulomakohde!!

Asun täällä manner-Espanjassa ja olen ihmetellyt kun ei suomalaiset matkusta Alicanten ja Murcian seuduille. Costa Balancan uimarannat ovat Espanjan parhaimpia, hintataso huomattavasti edullisempi kuin Costa del Sol(Malaga, Fuengirola etc). Hotellit uusia, ravontoloita pilvin pimein ja Alicanten yöelämä verraton. Murcian seudulla on kylpylöitä, Archena ja Fortuna sekä La Mangan alueella. Ilmasto talvellakin leuto joten voi matkustaa mihin vuodenaikaan hyvänsä. Alkakaa vaatia uusia kohteita matkatoimistoiltanne tai varatkaa itse matka internetistä niin saatte sen huomattavasti halvemmalla!! Tervetuloa salattuun paratiisiin Alicanteen ja Murciaan :) Bienvenidos a Costa Blanca! ¡Donde sol te quiere!
T.Manner-Espanjalainen

5

1729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esteenä

      sieläpäin ei taida olla yhtään suomalaisten pitämää ravintolaa hostellia tai muuta

    • yllytä

      Näin on hyvä!

      Nm. 20v Tv. keskusta.

      Kyllä täällä, noissa "reservaatioissa" on riittävästi suomalaisia.
      Onneksi iltaisin kaupungissa vähemmän.

      • Hombre

        Olen aivan samaa mieltä, Suomalaisia joutuu aina häpeemään(ei tietenkään kaikkia) kun kännissä örveltävät jo kohnottavat. Menkööt toi "massasuomiturismi" mielummin vaan kanarialle tai solille.


    • torrevieja rules!

      ottakaa pelkät lennot esim. massol matkatoimiston kautta ja vuokratkaa kämppä täältä:www.elsamar.com

    • Angelito

      Alicante on kiva kaupunki, ja sieltä pääsee nopeesti junalla pitkin rannikkoa esim. Benidormiin ja Valenciaan. Asuin Alicantessa muutaman kuukauden, ja sen verrattomat ihmiset ja loputon yöelämä veivät sydämeni. Tosin ehkä se paikasta tekikin niin mukavan, että siellä ei muihin suomalaisiin kovin montaa kertaa törmännyt!:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11625
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8831
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4393
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3944
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3636
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3590
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3222
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2405
    Aihe