Täällä voitaisiin keskustella 24/7 paketista.
Vaasan Läänin puhelin ainakin lupaili palvelua jälleen, kun kyselin sähköpostilla.
www.vlp.fi ei ainakaan vielä kauppaa mitään..
Vaasan Läänin puhelin ainakin lupaili palvelua jälleen, kun kyselin sähköpostilla.
www.vlp.fi ei ainakaan vielä kauppaa mitään..
Vastaukset 28
Vanhimmat
24/7 on tulossa DNA tv:tä tarjoavien kaapelitv yhtiöiden verkkossa...
http://www.welho.fi/bigbrother
Palvelun tilattuani ois vaan ollut hienoo jos BB kanavan nimi jo ees löytyis kanavahaulla listalta, vaikka sitten musta ruutu vielä muuten oiskin, mutta pitänee vielä vain kärsivällisesti ootella...;D
Mä tilasin kanavan tampereen ttv:stä eikä mullakaan vielä näy kanavan nimeä, kun haen kanavahaulla. ehkä se sitten tulee 28.8 näkyviin :)
Turun kaapelitelevisio tarjoaa hintaan 28.90
http://www.turunkaapelitv.fi/
Saako BB:tä ilman kaapelia mitenkään telkkariin, vai pitääkö ottaa tietokoneelle? Millainen se on ja miten otetaan?? Sorry, en ole oikein kärryillä, mutta illan koosteita enemmän tekisi mieli katsoa...
Eipä taida saada televisioon muuta kuin kaapeliverkosta. Netti-tv toimi viime vuonna ihan hyvin. Vaikka kaapelissa olenkin, niin silti aioin tänäkin vuonna ottaa nettiversion.
Sen saa sieltä subin bb sivuilta heti kun palvelu avataan. Maksut sai hoidettua netin kautta ja muistaakseni vaihtoehtoisesti myös tekstiviestillä.
Täytyy sitten seurata niitä subin sivuja. =)
tuleeko jyväskylän kaapelitelevisioon näkyville, kuka tietää? apuva, ettei vaan jäädä ilman?
laitoin juuri jyväsviestintään (nykynen elisa) mailia ja kyselin että kai ne tänäkin vuonna näyttää. meillä on ainakin elisan kaapelissa talo ja nii on suurimalla osalla jyväskylää ja mitään sonerakaapelia tänne ei ees saa joten toivottavasti, koska nettitv meillä ei ole mahdollista kun isäntä tekee nii paljon hommia koneella etten pääsisi edes vilkasemaan kuin sillon tällön. ja tätä toista kautta on ootettu sitten viime joulun kun kuuta nousevaa.
minäkö? kiinni tässä tositvssä..bööööh :D
kerro saamasi vastaus heti tänne. Jyväsviestintä ei tosiaan ainakaan mainosta sitä.
nyt on tullut lisää tietoa 24/7 subin sivuille...
Big Brother 24/7 kaapelissa
Big Brother 24/7 aukeaa kaapelissa maanantai-iltana 28.8.
Palvelun hinta koko Big Brother -kaudelle on 28,90 euroa.
Kaapelin Big Brother 24/7 on ympärivuorokautinen suora lähetys Big Brother -talosta, joka aukeaa maanantaina 28.8. ja jatkuu koko Big Brotherin ajan.
http://www.subtv.fi/bigbrother/kaapeli.shtml
******************
Big Brother Netti-tv:ssä 24/7
Big Brother live 24/7 aukeaa netissä maanantai-iltana 28.8.
Ostaessa Big Brother live 24/7 -palvelun netissä saat samaan hintaan myös Big Brother -videoklipit.
Big Brother 24/7 liven ja klipit saat netissä koko Big Brother -kaudeksi hintaan 29,90 euroa.
Netin Big Brother 24/7 -palveluun voi myös tutustua valitsemalla muista tarjolla olevista katseluajoista, jotka ovat tunnin, vuorokauden ja viiden vuorokauden pituiset.
Big Brother live 24/7 netissä 28.8. alkaen!
http://www.subtv.fi/bigbrother/nettitv.shtml
Onko kellään tietoa tuleeko pääkaupunkiseudulle Elisan kaapeliverkkoon bb kanava niin kuin viime vuonna. Ei ollut ainakaan sillä subtv:n sivulla elisan linkkiä.
soitin tänään elisan asiakaspalveluun, ni eipä neiti osannu sanoa asiasta muuta, ku et viimevuonna näky :(
tällänen on nyt elisan sivuilla ja jyväskylässä ainakin : Big Brother 24/7 tarjolla koko kauden kaapelissa hintaan 28,90€. Ympärivuorokautinen suora lähetys alkaa maanantaina 28.8.2006. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme 0800 95 050 ja olet mukana alusta alkaen.
joten ei jääty jyväskylässä ilman, halleluja :D
Hei,
Tietääkö kukaan tarviiko maksaa 2x28,90 jos haluaa bb:n näkymään kahdessa eri telkkarissa. Toisessa digiboksissa on jo kaapelikortti valmiina, mutta toiseen se pitäisi tietysti ostaa kans. Eli saako kanavan näkymään samassa osetteessa yhdellä bb-kanavalla - 2 kaapelikortilla vai pitääkö hommata molempiin oma 24/7?
ellet sitten osta sitä kortinjakaja-laitetta, mikä maksoi ainakin täs taannoin yli 100 euroa. Hobbyhallissa vain näin sen joskus.
Joo tietenkin molempiin boxeihin omat kortit ja ilmeisesti molempiin pitää sit erikseen ostaa se 24/7. No huomenna se selviää, kun menee Elisalle.
puh.yhtiöstä. Oishan se hienoa jos yhellä hinnalla sais useammalle kortille. Voisi vaikka myydä niitä pikku voitolla kavereille!!
Hei te jotka ootte ostanu ton 24/7 kaapelin kautta. Niin näkyykö teillä jo bb kanavan nimi tai jotain kyseisellä kanavapaikalla. Ite ostin tänään Elisalta 2X24/7. Toisessa digiboxissa löytyy big brother kanavan paikka, on näkynyt siitä asti kun viime syksynä ostin bb2005:en 24/7. Toiseen boxiin ostettiin ohjelmakortti ja kyseinen kanava, mutta siinä ei ainakaan vielä löydy edes bb nimeä.
Turun kaapelitelevision kautta näkyy 'aloituksen päivämäärä teksti' ja rakentajien äänet kuuluvat taustalla.
jos kanavaa ei ala näkyä kannattaa tehdä kanavahaku, jos uudet kanavat eivät tule automaattisesti...
paikkaansa että bb kestää jälleen joulukuun puolelle saakka?
Ainakin kaapeliyhtiöstä sanoi niin, ei kertonut kuitenkaan tarkkaa päivää.
Kyllä ne tuolla infoissa lupaili että joulukuulle menee ennenkö tiedetään kuka on tänä vuonna paljun kuningas. (eli kesto kolmisen kuukautta)
Se on sitten lumet maassa kun loppuu.
Paras ajankohta mielestäni tällaiselle ohjelmalle, syksy olisi muuten ankeaa aikaa!
itse tilasin kanavan netistä ja sain sitten automaattisen vahvistus viestin sähköpostiin, jossa luki että palvelu on voimassa 31.12.2099 saakka...
Minä en ehkä enää silloin ole edes elossa!
Tuli kans tilattua VLP:ltä 24/7 kanava.
Ei vielä löydy kanavahaulla boxista ko. kanavaa
Viimevuonna sen sai melko ajoissa näkyviin...
Koitin tilata 24/7 Lännenpuhelimen kaapeliasiakkaana netin kautta ja tilauksen päättymisesksi oli merkitty 31.12.1899.
Jatkoin kuitenkin ja seuraavassa vaiheessa oli päättyminen tänään 26.8.2006.
Koitin soittaa, mutta joka numerossa oli vastaaja.
Onko kukaan saanut asiaan selvyyttä vai meneekö tilaus romukoppaan ja rahat hukkaan.