Olemme menossa ekaa kertaa ko. paikkaan ja etsineet tietoa netistä yms. Onko joku käynyt siellä joka haluaisi kertoa kokemuksiaan. Vinkeistä olemme kiitollisia!
Itävalta, Mayrhofen
3
1078
Vastaukset
- Alppilaakso
MAYRHOFEN - ZILLERTAL VALLEY
Mayrhofen, a town in the heart of the Tirolean Alps, is located at an elevation of 630 meters.
Tirolean tradition and a chic atmosphere, fun in the snow and untouched mountains, action and tranquility, quaint farmhouses and luxurious hotels. Mayrhofen is a great holiday destination any time of year.
A 200-km hiking trail system allows you to explore mountains over 3,000 meters high. Other activities include river rafting, paragliding, kayaking and horse riding.http://www.mayrhofen.at/index.php?id=80&L=2
Luonnon rauhaa ja mahtavia patikkamatkoja. http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/mapPerformPage?pim=true&act=RefineToMap&rnd=1155994596734&E_mg=210506232kS4J506231153639492146MAPB2C1b103gbr542000130v1103eur000cTWF5cmhvZmVu00001100&stat=ambiguous_map&google=1&strChoice=0 Gastheuserien vieraanvaraisuutta. Olimme kerran vain pari päivää, kun varsiainen jokavuotinen latauspaikkamme on Gasteinerdahl ja Bad Hofgastein. Yksi, jota en aluksi tajunnut - vuoristoilma väsyttää. Rauhalliset alut. Minulla oli ekaa kertaa jo mukana kävelysauvat ja osoittutuivat hyödyllisiksi. - Bergvagabund
Mayrhofen ja koko Zillertal ja Zillertalin Alpit useinen sivulaaksoineen ovat loistava paikka vaelteluun välillä 600 - 2500 metriä. Olen ollut siellä kaksi viikkoa sekä 2005 ja 2006. Pubeja ja diskojakin löytyy muutama. Paikallinen väki uskomattoman ystävällistä. Aika hyvät yhteydet Jenbachin kautta kaikkialle Itävaltaan, vaikka Wieniin taitaa junamatka kestää yli 10 tuntia! Innsbruckiin pääsee bussilla n. 2 tunnissa (vaikka matkaa vain n. 70 km), junalla reilussa tunnissa.
- Gletscher
Sinne teidän pitää mennä aivan ehdottomasti. Mayrhofenista jatkatte postibussilla kohti vuoria ja perillä hyviä vaellusmahdollisuuksia.
http://www.hintertuxergletscher.at/de/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1481987Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041691- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761162- 661104
- 221017
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73926Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23907