"Työnimistä"

Erizo

B2B bonusvideota katsellessani huomasin, että ”Welcome”-biisin työnimi oli ”Welcome to the show”.

Aloin muistelemaan vanhoja ja muistan Strippedin biisien työnimistä seuraavaa:

I’m OK oli Twisted Lyllaby
Make over oli Make me over
Keep on Singing my song oli Singing my song

Ja itse Stripped-albumin työnimi oli LISTEN. Tämän muistan hyvin, sillä se oli niitä ensimmäisiä aikoja, kun aloin oikeasti eksymään Christinaa koskeville sivustoille. Mutta levyn nimeksi tulikin sitten Stripped, mutta en yllättynyt, kun The Voice Within päättyy siihen ”Listen, listen...” kaikuosioon; se oli varmaan levyn ensimmäistä nimiehdotelmaa varten biisin loppuun laitettu.

Lisäksi huhuttiin vahvasti, että Eminem olisi ollut mukana Stripped interludessa, mutta toisin kävi... mutta huhu oli sitkeä.

Muuta en sitten muistakaan.

3

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • simple

      Minäkin huomasin aivan saman jutun, katsellessani tuota bonusvideota. Laatu on muuten aika surkeaa...

      • stilldirrty

        no jos kuvan laatua tarkoitat niin kyll' varmaan aika tarkoituksella on tommonen vähän huono kuvanlaatu mikä sopii teemaan..


      • Erizo

        ... se ei häirinnyt lainkaan samalla tavoin, kuin "Genie Gets Her Wish" -DVD:n leikkaus.

        Ou mai gaad. Sitä katsellessa tulee melkein huono olo (kuin olisi ollut vähintään Särkänniemessä). Se on niin huonosti leikattu, kuvan säntäillessä miten sattuu, että apua. Omistan tuon DVD:n ja katsoin sen pitkästä aikaa pari päivää sitten, ja inhosin sitä leikkaustyyliä yhtä paljon kuin aikoinaan DVD:n ostaessani.

        Eli ihmiset; jos ette omista tuota DVD:tä, niin en suosittele sitä kovin lämpimästi. Kolisee tyhjää sen "dokumentin" sisältö.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      128
      11168
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10334
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      196
      6572
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5671
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5081
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      151
      4424
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4246
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      71
      4079
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      134
      3637
    Aihe